Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent az hogy adjunktus?

Mit jelent az hogy adjunktus?

Figyelt kérdés
Holnap megyek endokrinologiara es a Dr.no akihez megyek az van melle irva hogy adjunktus, azt olvastam hogy egyetemi tanar, es attol felek egy tanár nem ért annyira az endokrinologiahoz es nem fog tudni segiteni a gondomban. A Phd elnevezés mellette jobban tetszene. Vélemények?

2020. szept. 17. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy orvosi rendfokozat. Magasabb mint egy sima orvos. Az hogy tanár is még plusz elismerés. Az ilyenek nem óvodában tanítanak, hanem az orvosi egyetemeken. Igen okos, művelt nő lehet.
2020. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

adjunktus

Iskolában egyetemi vagy főiskolai oktató (a tanársegédnél magasabb beosztás); Kórházban a vezető főorvos első helyettese.

[link]

2020. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor biztos kezekben leszek :) megynugodtam.
2020. szept. 17. 18:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak orvosi! Nekem nincs egészségügyi végzettségem, nem vagyok orvos. Csak van egy PhD-m és egyetemen tanítok, adjunktus vagyok.

Kérdező, ha ez megnyugtat, PhD fokozat nélkül nem lehet senki adjunktus. Az pedig elég durva feltételezés, hogy ha valaki adjunktus, elvégzett egy PhD-t, mellette még oktatja is, az nem ért a szakterületéhez.

2020. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem feltételezés , hanem kérdés.
2020. szept. 17. 18:18
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

"Az pedig elég durva feltételezés, hogy ha valaki adjunktus, elvégzett egy PhD-t, mellette még oktatja is, az nem ért a szakterületéhez."


Nos erről orvosként sokat tudnék mesélni... Fogalmazzunk úgy, hogy ezerszer többre becsülöm azt, aki beteget gyógyít, mint azt aki kutatás címszóval patkányokat öl halomra, hogy meg legyen a kellő cikke a röhejes egyetemi pontgyűjtő játékhoz. Professzorból is van pár olyan szinten hülye, hogy az félelmetes. Orvosoknál az egyetemi cím inkább a nárcizmus mintsem a tudás fokmérője.

2020. szept. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Kérdésedre viszont az a válasz kérdező, hogy az egyetemi adjunktus PhD-vel rendelkező, egyetemen is oktató általában klinikán dolgozó orvos.
2020. szept. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, voltam magán uton az adjunktus dr nonel , fel orat sirtam utana. Kb negyed orat se voltam bent 17ezer ft ert felirta a panaszaimat, es kerdezte tolem hogy miert nem elobb laborba mentem? Kerdeztem tole ezt nekem kellene tudnom mi a sorrend ilyenkor? Tuneteimre nem mondott semmit, nem volt segitokesz , nem magyarazta el melyik tunetemmel mire kuld vagy vervetel utan mit fog nezni vagy bármit. Egyszoval kidobtam 17 ezret a kukaba. Keresek egy komolyabb orvost.
2020. szept. 18. 17:11
 9/11 A kérdező kommentje:
Es nekem nagyon roeszul esett hogy probaltam ezt azt kerdezgetni de mindenre egyszavast választ kaptam es probalt minel elobb megszabadulni tolem 17ezer ft ert . Es azt hittem hogy ha ezt most ide elpanaszolom jobb kedvem lesz de ugyan ugy duhos vagyok. Valaki ajánlana nekem lelkiismeretes endokrinológust Székesfehérváron? Megfizetem csak végezze jol a dolgat.
2020. szept. 18. 17:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a durva, hogy rongyos 200 ezer a fizetésük.
2020. nov. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!