Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvosok foglalkoznak...

Milyen orvosok foglalkoznak az olyan betegségekkel mint mondjuk a malária, folyami vakság, elefántiázis?

Figyelt kérdés

Tehát amelyeket paraziták okoznak.

És nem is annyira az érdekelne, hogy a klinikai kezeléssel milyen orvosok foglalkoznak (de azért az is), henem főleg az hogy kik azok akik ezeket a betegségeket kutatják...

Mert hogyha jól tudom, egyikkel sem állunk valami fényesen és még van egy csomó fajta parazita meg férgek is, melyek kevésbé ismertek...



2020. szept. 26. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
mikrobiológusok
2020. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Orvosi mikrobiológusok, tehát szakorvosok, vagy egyéb biológus mikrobiológusok?
2020. szept. 26. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mivel ezek ma már nagyrészt csak harmadik világbéli országokban fordulnak elő így nem hiszem, hogy nagyon van rá külön orvos.
2020. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mo.-n infektológia szakképzés után lehet továbbmenni asszem trópusi betegségek? ráépített szakképzésre. Ez a klinikai kezelés.

A kutatásával kutatók foglalkoznak. Ott már nem annyira számít az eredeti végzettség, de igen, főleg biológusok és orvosok eredetileg.

Egyébként van a SOTE-nek Genomika Medicina és Ritka Betegségek Intézete.

2020. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Évente 200 millió ember fertőződik meg a világon és kb. félmillió-egy millió közötti meg is hal benne. Minden évben. Sokszor szörnyű kínok között.

Olyan 80-90 százalékban valóban harmadik világbéli országokban, de egyrészt nyílván az ottani problémák sem teljesen közömbösek az európaiaknak, másrészt még az a 10-20 százalék, ami nem ott fordul elő, az is sok...


Amúgy a téma fontos, nem bagatelizják, 2015-ben William C. Campbell elnyerte az orvostudományi Nobel-díjat az ivermektin fonálféreg-ellenes gyógyszerhatóanyag kifejlesztéséért.

Ő viszont biológus, ezen belül parazitológus, de még ezen belül is vannak sokkal specifikusabb területek.

Pl. létezik külön “malárialógus” is.

És még ki tudja mik...


Engem az érdekelne, hogy az orvostudományon belül melyik az a terület ami közel áll ezekhez a témákhoz.

Mert nyílván vannak kutató orvosok is, nem mindenki klinikán dolgozik.

Egy oxyológus mondjuk, viszont valószínűtlen, hogy ilyen területen kutasson.

Egy orvosi mikrobiológusnál, egy infektológusnál vagy egy valamilyen belgyógyásznál már reálisabbnak tűnik.

De laikus vagyok, így pontosan nem tudom, hogy ezek mit csinálnak, mennyire illik bele a profiljukba.

2020. szept. 26. 19:20
 6/6 A kérdező kommentje:

4. Köszi, mielőtt írtam a legutóbbi kommentem, nem frissítettem az oldalt, így nem láttam a válaszod.


De közben egy nagy részét megválaszoltad annak kérdéseit...

2020. szept. 26. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!