Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi értelme a rendelőkben a...

Mi értelme a rendelőkben a hőkamerás hőmérsékletmérésnek mikor teljesen pontatlan alacsony értékeket mutat?

Figyelt kérdés
Nekem 35-öt mutatott a kamera. 37 körüli az alaphőm. Mindig így volt. Indulás előtt is mértem és 36.8 volt. Az életben nem voltam 35 fokos. Szóval ez vagy direkt van rosszul beallítva vagy nem jól működik. Ismerőseim is ugyan ezt meselték, hogy irreálisan alcsony értékeket mutatott. Ha az iskolákban is így mérik akkor csak időpazarlás és látszatintézkedés az egész.
2020. okt. 2. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Még szép hogy a bőrfelületen alacsonyabbat mutat. Durva is lenne ha ugyanolyan lenne a felszíni hő mint a belső hő.


Mondjuk pont az ilyenek miatt érdemesebb lenne a gyártóknak +pár fok offsetet hozzácsapni a kikelzett értékhez

2020. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen de így az iskolában mért 37.8at csak úgy éri el valaki ha már 39 fokos láza van. Vagy a feletti. Azzal már senki nem indul el sehova olyan rosszul van. Rendelőbem ugyan ez..arról nem is beszélve, hogy sokan nem lázas típhsok. Én már 37.5nél nagyon beteg vagyok és 38 fölé még sosem ment pedig tüdőgyulladasom is volt kétszer.
2020. okt. 2. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Tiszta baromság, mind alacsony hőt mutat. Nekem is a kórház előtt 35,5 mutatott, előtte mértem otthon, és hőemelkedésem volt,37,3 ugy hogy ennyit erről, gagyi...
2020. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idáig is tudtuk, hogy nem ér ez semmit. Még akkor sem, ha amúgy jól mérné.
2020. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mint ahogy a kikérdezés sem. Ki fogja bevallani, hogy találkozott fertőzöttel stb.

Még ha bevallasz valamit is szólnak, hogy ne ezt mondjam. Pl nem titkoltam el, hogy volt hasmenésem aznap simán beengedtek.

2020. okt. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!