Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kedves Mentősök! Milyen...

Kedves Mentősök! Milyen gyakran fordul elő, hogy fiatal huszonéveshez kell mennetek újraéleszteni? Nem baleseti halálra gondolok hanem például szívmegállásra.

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 21:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Sokszor
2020. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik exem a budapesti agglomerációban mentős (konkrétan a Dunakanyar az ellátási terület) , igaz ő mentoapolo volt. 2 év alatt egy ilyenről sem mesélt.

Ami nyilván nem reprezentatív felmérés, mert ha az egész országot vesszük, akkor előfordul, de inkább idős és elesett allapotúakhoz kellett kimenni, vagy baromság miatt esetleg baleset.


Pár éve volt egyébként egy nagy hírértékű eset, hogy csecsemőt kellett ujraeleszteni.

Úgyhogy ami tuti, hogy bármi előfordulhat.

2020. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám jöttek...
2020. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt ?
2020. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Futás közben egyszer csak összeestem... Utána már a mentősök kezei között ébredtem fel... Hamar visszahoztak amit annak köszönhettem, hogy mögöttem orvostanhallgatók futottak így időben és gyors, szakszerű újraélesztést tudtak végezni!
2020. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
És mi volt a baja a szívednek? Hány éves korban történt?
2020. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
21 voltam mindössze... És előtte sem volt semmi baj... Arra fogták, hogy az egyetem miatti sok stressz és rendszertelen életmód váltotta ki... És tényleg nem figyeltem eléggé...
2020. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én attól felek hogy egyszer az edző terembe adom be a kulcsot a sok edzes meló és nem pihenes miatt:/
2020. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg nem, de nagyon vigyázz Magadra!De ha időben el tudják kezdeni az újraélesztést akkor jó eséllyel tuleled... De erre nem fog sor kerülni!
2020. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Nana, egészséges szívvel nem hal meg valaki!!! Nem vizsgáltattad ki? Legsúlyosabb szívbetegségek esetén áll le, mégis melyik orvos mondta hogy a stressz miatt állt le? Ekkora marhaságot
2020. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!