Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 3 évvel ezelőtt volt egy...

3 évvel ezelőtt volt egy műtétem, amihez csináltak egy vércsoport meghatározást.?

Figyelt kérdés

Most újra bekell sajnos feküdnöm a kórházba, van is időpontom hétfőre, telefonos intézkedés alatt a nővérke/diszpécser nem is tudom ki mondta hogy a multkor készült vércsoport meghatározásos papíromat vigyem magammal. Tavaly költözködtünk a párommal, és fogalmam sincs hol van. 😓 Már feltúrtam az egész lakást utána. Próbáltam hívni a kórházat, de annyira leterhelt a rendszer, hogy nem érem el. :( ugye ez miatt nem küldenek haza hétfőn? Így is tiszta ideg vagyok, alig várom hogy túl legyek rajta. Ha ott készült 3 éve ez a meghatározás akkor a gépben az adataim közt valahol biztosan megvan nem!? :'(

Járt már így valaki? Vagy aki kórházban dolgozik nem tudna válaszolni hogy mit tegyek?



2020. okt. 9. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Anélkül nem állhatnak neki (protokoll), de ha 3 éve volt lehet hogy megtalálod az EESZT-ben is, 5 évig megőrzik, lehet hogy ők is megtalálják, legrosszabb esetben megcsinálják újra.

Ezért nem hiszem hogy halasztanának egy műtétet.

2020. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kikeverik ott helyben a vércsoportod ne parázz ezen. pár perc. Nekem életmentő műtétem volt kétszer, nem ért rá senki semmit keresgélni. Kikeverték újra a nővérpulton :D
2020. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Orvosként az a véleményem, hogy a nővérke idióta. A három évvel ezelőtti vércsoportos papír semmit nem ér. A vércsoport ugyanis nem változik, de ellenanyagok képződhetnek a vérben, ami miatt már kapásból csak keresett vér jöhet szóba. Ennek megfelelően ha műtétre kerül sor, mindig friss, jó esetben két héten belüli vércsoport megharározás kell.

Ezt osztályos vérvétellel egy nap alatt meg tudják csináltatni.

2020. okt. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kikeverés pedig csak ahogy a kedves kettes írta akkor jön önmagában szóba, ha nincs idő normál vérellátó általi vércsoport megharározásra. Tervezett műtét előtt vérellátós papír kell.
2020. okt. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért túléltem. ;)
2020. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Természetesen utolsó, ha életmentés van, akkor AB0 szerint legyen adható a vér, mert nincs idő másra. Volt olyan, hogy beestem a vérellátóba, közöltem, hogy a csávó lábát medencéig ledarálta az ipari ágdaráló, és mindent kérek, ami adható A+ betegnek. Senki nem kérdezett semmit, hanem a kezembe nyomtak egy doboznyi vérkészítményt, vvt-t tct-t, plazmát. Van amikor nem lehet sz.rozni.
2020. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem balesetem volt. Csak másnap műtöttek sőt még 1 napot csúszott mert elszállt a vízszolgáltatás a kórházban. De ott ez volt az eljárás.
2020. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez viszont iszonyatosan nagy felelőtlenség lenne az adott intézmény részéről. De nagy eséllyel megcsinálták a normál vércsoport vizsgálatot is, csak lehet, hogy nem tudtál róla. Kevergetés ettől függetlenül mindig van.
2020. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ott elég érdekes dolgok voltak. ;)
2020. okt. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!