Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen gyógyszerrel szokás...

Milyen gyógyszerrel szokás kezelni azokat a Skizofrén betegeket, akiknél a XEPLION 150 mg retard szuszpenziós injekció beadása csak enyhe javulást eredményez?

Figyelt kérdés

Tehát folyamatosan hal hangokat a kezelés mellett is, szinte állandóan, kényszeresen nevet vagy sír, néhány óránként és nagyon durva tévképzetei vannak...

Durvábbak mint az általában megszokott.


A pozitív tünetek mellett, pedig érzékelhetőek negatív tünetek is.

Többféle is, de a legtöbbször az, hogy nem reagál semmire. Nem lesz katatón, csak érzelmileg annyira nem hat rá semmi, hogy mondjuk 24 órából 20 órában fekszik és nem kommunikál.


De nagyon változó az állapota.


Van hogy napokig szinte teljesen jól van, olyankor még hangokat sem hall... Alapvetően olyan súlyos az állapota, hogy betegség tudata még ilyenkor sincs, de az elmúlt 20 évben sosem volt, egyszer sem.


Viszont ha egyáltalán nem jár kezelésre, ami 4-5 évente előszokott fordulni, akkor olyan szinten zavart lesz, hogy senkit nem ismer meg és zavarodottságából veszélyes is lesz, így ilyenkor rendőrökkel szokták bevitetni és egy darabig benn szokott feküdni a kórházban.


Igazából nem én vagyok a gyámja az illetőnek, meg komolyabb közöm sincs hozzá, csak jóban vagyunk mert ha jól van akkor egy végtelenül kedves fickó és nem nagyon vannak szegénynek barátai, amiről nem tehet...


Csak érdekelne, hogyha romlana az állapota, tartósan, akkor milyen gyógyszerre váltanának nála?

Van ennél erősebb?


Csak mert szerintem van egy ilyen tendencia, hogy tartósan egyre kevésbé hat rá a gyógyszer, ezt említettem a gyámjának és szerinte is.


Azonban a kezelőorvossal most nem könnyű felvennie a kapcsolatot, de annyira talán nem is sürgős mert csak évek távlatából látszik a romlás.

Amikor meg be megy a kezelésre, akkor nem igazán mérik fel az állapotát.


Na mindegy...

Igazából tényleg csak érdekel, mint laikust, hogy az orvos tudománynak van e ennél a gyógyszernél keményebb válasza a paranoid skizofréniára, vagy ha az illetőnél már ez sem hat megfelelően, akkor a családjának és barátainak lelkiekben arra kell e készülni, hogy már sosem lesz ennél jobb állapotban?


Előre is köszi a válaszokat!



2020. okt. 18. 19:47
 1/2 mittudomen721 ***** válasza:
Vannak kiserleti gyogyszerek is de ahhoz hosszas korhazi bentlet kell. Hatoanyag most nem jut eszembe. Amugy gondnok, nem...? nem gyam? Tokmindegy csak gondoltam kijavitalak.
2020. okt. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
En is paranoid skizofréniával vagyok diagnosztizalva, es először bogyókat kellett szednem, már nem emlékszem mi volt a gyógyszer neve, de utána mondta a pszichiáterem, hogy van a xeplion. Ő úgy fogalmazott, hogy a xeplion egs ferrari a gyógyszerek között, míg ezek a bogyók trabantok. Szerintem ennél jobb nincsen, de ha nem hat rá megfelelően, akkor másikra kell át állnia, hogy javuljon az állapota.
2020. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!