Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha kollégistaként...

Mi történik, ha kollégistaként Covid pozitív leszek és nem tudok hazamenni, mivel külföldi vagyok?

Figyelt kérdés

Külhoni magyar vagyok, ezért nem opció jelenleg a hazautazás(határok le vannak zárva, tömegközlekedés nincs a határok között, szüleim nem tudnának eljönni értem a határ másik oldalára).

Hová különítenek el ilyenkor? Egyértelmű, hogy a koliban nem maradhatok, de ha mondjuk a koli nem tud szállást biztosítani, előfordulhat, hogy utcára tesznek?


Aki volt már hasonló helyzetben, legyen szíves ossza meg tapasztalatát. Köszönöm szépen!



2020. nov. 4. 15:00
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem. Ilyenkor a Népegészségügyi központnak kell intézkednie, majd ha poz. leszel, akkor úgyis felkeresnek és elmondod nekik.
2020. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy tesznek utcára...


Gondolon az illetékes kórház befogad karanténba

2020. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kollégiumokba van kijelölt karanténszoba, szerintem minden egyes kollégiumba, oda raknak be addig amíg valaki nem jön érted, autóval vagy valamivel, mert tömegközlekedéssel nem mehetsz haza.
2020. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

De nem tudnék hová menni, nincsenek rokonaim Magyarországon, ahová beköltözhetnék 10 napra.

2020. nov. 4. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Engedélyt kapnak, hogy beutazzanak érted és hazavisznek.
2020. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én is kollégista vagyok, nálunk külön emelet van erre a célra. Ha jól tudom, minden koliban kötelező, hogy legyen pár karanténszoba, biztosan nálatok is van.
2020. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!