Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megbízható-e a koronavírus...

Megbízható-e a koronavírus elleni vakcina?

Figyelt kérdés

Személy szerint ha kényszerítenek sem vagyok hajlandó beadatni magamnak holmi orosz/kínai vakcinát, ami ki tudja, mit tartalmaz, milyen élettani hatása van. Inkább elkapom a vírust, egy erős immunrendszer le tudja győzni.

Vélemények?



2020. nov. 8. 05:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
14%
Egy amcsi barátom mondta hogy minden a választások körül forog és ha az lezajlik a vírus is eltűnik Trump-al együtt. Nyugodjál meg, nem lesz semmi baj és nem lesz kötelező.
2020. nov. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

#7-es: bár teljesen validnak tartom a felvetésedet, ezzel kapcsolatban igazából még nincsenek hiteles adatok, nem egyértelmű, hogy meddig nyújtana védettséget egy új fejlesztésű vakcina.


Azt azért nem árt észben tartani, hogy az oltás által előidézett immunválasz erősségét, tartósságát növelni tudja, ha 2 adagos lesz a vakcina (ahogy számos gyerekkori oltás is az), és/vagy ha adjuvánst adnak hozzá. De persze, ez is inkább csak újabb kérdéseket vet fel.


Kérdező: magánvélemény, de szerintem nem lesz kötelező. Én szigorúan önkéntesen, de beadatnám magamnak (31 vagyok, tehát már azért nem gyerek). De ha valaki nem akarja és nem a veszélyeztetett korosztalyból kerül ki és jó egészségi állapotnak örvend, én biztos nem kényszeríteném. De azt is tartsd észben, hogy fiatalok is haltak már ebbe bele, akiknek semmi komolyabb krónikus alapbetegségük nem volt.

2020. nov. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Melyik? Lesz belőle egy csomó.
2020. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi az adjuváns?
2020. nov. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14-es:


Az adjuváns az, amit gyógyszerekhez, vakcinához adnak, hogy a felszívódás minél hatékonyabb legyen, ezáltal felerősítve az eredeti hatóanyag hatását. Sokszor a hatóanyag önmagában még csak félmegoldás.


Sokszor írják, hogyha a vírusfertőzés után csak x hónapig van védettségünk, akkor minek vakcina, az is csak ugyanúgy x hónapig lesz hatásos. Hát, épp ezért dupla adagos a vakcina vagy adják hozzá ezt a bizonyos adjuvánst. A gyerekeknek adandó oltásokat is nem véletlenül adagolják többször vagy tesznek hozzá adjuvánst, ennek köszönhető, hogy némelyik élet végéig tartó védettséget ad.


Ami friss hír, hogy a Pfizer oltását min. 90%-os hatékonyságúra becsülik, ami durva, mert az influenzáét pedig általában 40-60%-osra szokták. És utóbbi is bőven elegendő, hogy sokan ne kapják el magát az influenzát vagy tünetmentesek legyenek (persze, mások pedig semmit sem profitálnak belőle).

2020. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!