Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a helyzet akkor most a...

Mi a helyzet akkor most a tb-mmel?

Figyelt kérdés
suli után se dolgoztam egy ideig, meg most is otthon vagyok, mert nincs munkahelyem 1 éve, de én nem jelentettem be ilyesmit sehova sose. elvileg ilyenkor torlódik fel a tb(?). de én betegen is mentem dolgozni és eddig annyira nem érdekelt az ilyesmi. akkor ebben a helyzetben most mit kellene csinálni? Vagy kell egyáltalán?
2020. nov. 9. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindenen múlik. Bemész a NAV-hoz és utánanéznek. Előfordul probléma a rendszerrel, nekem automatikusan küldték a csekket, van akinek nem. Ha fel is torlódott egy havi tb kb 7100 ft, azt szorozd be a hónapokkal.
2020. nov. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én úgy gondolom ha probléma lenne jelezték volna amúgy. valamikor elmegyek dolgozni január körül, aztán hirtelen fizetik, aztán intézem, amit tudok. nekem ez a tervem, úgyse járok orvoshoz se.
2020. nov. 9. 19:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Magad után kell fizetni, ha dolgozol a munkáltató rendezi.

[link]

2020. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

"én úgy gondolom ha probléma lenne jelezték volna amúgy"

A TB fizetési eljárásba elég sokszor szokott hiba csúszni. Valakinek nem is szólnak, hogy kellene, valaki meg fizeti, a NAV mégsem számlja el. Ha te lexarod hogy nem mehetsz orvoshoz, akkor mi is lexarjuk, csak akkor nem tudom minek írsz gyakorira. Pontos adatot csak a NAV tud mondani.

2020. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
csak az érdekelt volna, hogy mi van, mert mindenféle hülyeséget írnak ezen az oldalon is, még olyat is láttam, hogy dolgozni se dolgozhatok tőle, de ott üzemorvos van.
2020. nov. 9. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Torlódik havi 7 710 Ft + a kamatok.

Jelenleg el sem látnak az orvosnál, csak kemény összegekért, vagyis minden vizsgálatot ki kell fizetned.

2020. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jelenleg ellátnak az orvosnal. Akkor nem , ha 2020 juliusatol van 6 havi tartozasa valakinek. Minimum januártól tehat.

El is lat, csak szamlazza

2020. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért majd kíváncsi leszek (így a hátam mögött kb 500 ezer tb tartozással) hogy mi lesz ha valami lesz. Mert pl szívproblémáim vannak. Legközelebb megint össze-vissza kezd verni a szívem, akkor nem írnak fel gyógyszert? Mert nekem nem lesz pénzem. Az tuti.

Majd kijön a mentő szívrohamra, és megnézik - jééé a csávónak nincs tb-je. Akkor most vagy befizeti, vagy itt hagyjuk...? Mondjuk hadjanak is ott. Legalább véget ér a szenvedésem.

2020. nov. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szóval hogy arra leszek kiváncsi, hogy hagynak-e meghalni? Mert nekem csak bejelentett lakhelyem van (ami nem az én házam) egyébként már nem tudom mióta nem dolgozok, és semmi pénzem sincs. Kíváncsi leszek hogy hagynak e majd megdögleni...
2020. nov. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8!


7. Válasz. Juliustol tiszta lappal indul mindenki. Nem szamit bele elottr levő. Persze, rendezni kell, mert attol meg fennall a tartozas.

2020. nov. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!