Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koronavírus kimutatására PCM...

Koronavírus kimutatására PCM vagy IGM teszt?

Figyelt kérdés
Hétfő este óta fáj a fejem, lázam volt. Kedden egész nap láz, fejfájás. Most szerda van, a fejfájás, láz enyhült, de érzem, hogy beteg vagyok. Pár nappal korábban találkoztam olyannal, aki szintén beteg lett, és pozitív tesztet produkált. Holnap megyek én is tesztelni, csak nem tudom eldönteni, melyik fajta tesztet csináltassam. Az IGM szimpatikusabb, mert kevésbé kellemetlen, meg 15 perc után már eredménye van, viszont az csak az antitestek jelenlétét mutatja a vérben, ami lehet, hogy nem is termelődik. Vagy? Őszintén szólva nem értek hozzá. Segítsetek, légyszi.

2020. nov. 11. 14:07
 1/4 Metionin ***** válasza:
Az immunprecipitációs úgy működik mint egy terhességi teszt, adhat álpozitív eredményt is ha az ellenanyag rátapad valamire amire nem kéne, csak hasonló mint a target. Ha az igm pozitív akkor utána kell a pcr a pontos eredményhez, azon világosan látszik hogy mi van, az a virális örökítőanyagot mutatja ki. Az hogy melyik kellemetlenebb, emberfüggő, tőlem kismillió orr- és garatmintát vettek már és szerintem semmi para de a hideg kiráz ha meg akarják szúrni az ujjam :D
2020. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: köszi! Nem is a kellemetlenség az, ami érdekel leginkább, mert kellemetlen ez az egész amúgy is. Hanem hogy melyik ad hiteles, megbízható eredményt. Két tesztért nem fizetnék külön, ha nem muszáj. Akkor lehet, hogy a PCR (most látom, hogy elírtam a kérdésben) tesztnek több értelme lenne?
2020. nov. 11. 14:21
 3/4 Metionin ***** válasza:
A PCR több idő mert izolálni kell magát a virális dns/rns-t, utána a pcr gép azt megsokszorozza hogy kimutatható legyen és aztán megfuttatják egy gélen amin a tulajdonképpeni eredmény látszik. De ott pozitív és negatív kontroll van, lényegesen kisebb a hibaszázalék mint egy igm-nél. Én anno dolgoztam mindkét fajta teszttel, magamnak is a pcr-t választanám.
2020. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jó egészséget mindenkinek!
2020. nov. 11. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!