Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most vagyok 20 éves. '98.10.16...

Most vagyok 20 éves. '98.10.16-án voltam mellkasröntgenen (amúgy, nem tudom, miért). A diagnózis, ami a papíron áll, mit jelent? Befolyással lehet ez az egészségemre? Kapcsolatban áll néhány dologgal, amiket mostanában érzek?

Figyelt kérdés

Még mielőtt v.ki megkérdezi, miért csak most merült fel a kérdés: csak most volt hajlandó ideadni a személyes papírjaimat anyukám.

A diagnózis ez: "Mk. o. parahilarisan és baloldalon basalisan fokozott kötegezettség van. Cor, aorta eltérés."


Néha nehezebben kapok levegőt (pl. ha v.min nagyon nevetek, és utána mikor levegpőt veszek, kicsit szúr a tüdőm), mint a normális, néha szúr a szívem, és enyhén megszédülök.


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. aug. 10. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy asztmás vagy, azért kapsz nehezebben levegőt?

Egyébként ha nagy baj lenne, elvileg szólt volna a tüdőszűrős asszisztens hogy vizsgáltassad ki.

Ha meg nagyon nem vagy nyugis, vidd el a háziorvosodhoz, ő biztosan tudni fogja! :)

2010. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok asztmás, és nem dohányzom. Ezeken a leleteken érthetőbben is leírhatnák, hogy mi újság.
2010. aug. 11. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Először is menj el a háziorvoshoz,és kérdezd meg tőle,ez fontos.Valószínü hogy kivizsgálások jönnek,ez nem negatív lelet.

Nem akarom bántani anyukád,de ez hatalmas felelötlenség volt tőle,hogy gondolta hogy bedobja a fiókba,oszt jóvan?Eszem megáll.

2010. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, elmondhatta volna vagy ő, vagy az orvos, hogy ez mit jelent konkrétan. Nem tudom, lehet-e komoly baj, mert pl. amikor repültem (kétszer egymás után, ráadásul hosszútávú, nemzetközi járaton utaztam), nem volt semmi bajom a hányingeren kívül, de azt legyőztem 1 szem Daedalon bevételével.

Szóval kérdezzem meg a dokit. Értem.

2010. aug. 12. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp,mert a negataív ez lett volna " aorta eltérést nem mutat"

Ha pedig nincs komoly legalább megnyugszol,a házidoki még ha nem is mondta el,utolag illett volna kontroll rtg-t csináltatni.Vagy ha van pénzed rá,akkor magánuton tüdögyogyászhoz menj,ő kivizsgál rendesen.

2010. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szia! A cor magyarul szív, az aorta a legnagyobb, szívből kiinduló artéria. Valószínű a szíveddel lehet valami, kérdezd meg a háziorvost! Lehet megnagyobbodás, vagy elmozdult a kép.
2010. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az aorta az oké, tudtam eddig is, hogy mi, de ezek a latin szavak, hogy "basalisan", meg ilyenek, azt kerestem latinszótárban, van nekünk itthon, de nem találtam. Köszönöm a válaszokat, még írhattok!
2010. aug. 12. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos én is hiába tépem a szám minden lehetséges fórumon, hogy tanuljanak már meg magyarul írni az orvosok? Ki a francnak írják a leleteket, maguknak?
2010. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


itt ird le egy tüdögyógyásznak,ha valaki ő tudni fogja.Vagy radiologudnak,ök csinálják a rtg-mr-ct...

2010. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, megnézem!
2010. aug. 12. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!