Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azt hallottam, hogy jár...

Azt hallottam, hogy jár családi pótlék, akkor is ha valaki súlyos mozgáskorlátozott, de már elmúlt 18 éves,hogy van ez?

Figyelt kérdés
Segítenétek?Nem gyerekkori a betegségem,felnőtt korban alakult ki.

#Családi pótlék,beteg
2020. nov. 22. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
C2 kategóriában vagyok,valaki segítsen, hasznos válaszával.
2020. nov. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert engem is érdekel.

Írtam privit.

2020. nov. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nézzétek csak, ezt találtam:


Ki minősül tartósan beteg, súlyosan fogyatékos személynek?


b) az a tizennyolc évesnél idősebb személy, aki tizennyolcadik életévének betöltése előtt munkaképességét legalább 67 %-ban elvesztette, illetve legalább 50 %-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, és ez az állapot egy éve tart, vagy előreláthatólag legalább egy évig fennáll. Ezen feltételek fennállását első fokon a kormányhivatal rehabilitációs szakértői szerve, másodfokon a másodfokú orvosszakértői bizottság vizsgálja és igazolja, amelyről szakvéleményt ad ki.


ezek alapján nekem úgy tűnik, hogy nem jár, mert a károsodás nem a 18.év betöltése előtt keletkezett. ha vigasztal, 20300 Ft-tal szúrják ki a szemüket, bár nyilván ez is pénz

2020. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. nov. 24. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!