Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Időpont kérés szakrendelésre?

Időpont kérés szakrendelésre?

Figyelt kérdés

Nem tudjátok hogy van az időpontkérés állami szakrendelésre? Rendelési időben lehet időpontot kérni.


Két orvos van, az egyik csak hétfőn rendel, a másik keddtől péntekig. Ha én hétfőn telefonálok, hogy időpontot kérjek, akkor az éppen rendelő orvoshoz adnak időpontot, majd valamelyik hétfőre vagy akkor, amikor van szabad hely, függetlenül attól, hogy aznap kinek lesz rendelése?

Gondolom, hogy aki csak egy napot rendel, az csak későbbre tud időpont adni, mint aki 4 napot. Nem tudom, van ezzel kapcsolatban tapasztalat?

Érdemes lenne keddig várni az időpont kéréssel?

Azt nem tudom, hogy az asszisztens ugyanaz-e mindkét orvosnál vagy külön asszisztensek vannak.


2020. dec. 5. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld azért meg hétfőn, az is lehet, hogy csak egy asszisztens vagy előjegyzési napló van, ez rendelésenként változik. Ha hétfőn csak a hétfői orvoshoz írnak be, még mindig megpróbálhatod kedden a másik dokit, aztán ha az hamarabbi időpont, max lemondod a hétfőit.
2020. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a legkorábbi szabad időpontot kapod, hacsak nem ragaszkodsz konkrétan az egyik dokihoz. Telefonálj hétfőn nyugodtan, segíteni fognak.
2020. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és azért is jobb a Hétfő, mert az időpontok általában végesek, van, ahol pl. 5.-én már nem kapsz arra a hónapra, mert betelt. Mert ilyen is van. 2-es voltam.
2020. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Változó ez. Nálunk ha konkrét rendelőt hívok, akkor csak az aktuálisan rendelő orvoshoz kérhetek időpontot, ha a központi számot, akkor akármelyikre, de van olyan is, amikor csak a betegirányítóban kérhető időpont. Ezt neked kell megérdeklődni.
2020. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Amikor én szoktam időpontot kérni egy-egy ambuláns szakrendelésre, akkor felhívom a kórház központi betegelőjegyzőjét, amennyiben az adott osztály időpontköteles. Ott elmondom, hogy kihez szeretnék menni, és akkor ők kapcsolják nekem azt a melléket, így sokszor személyesen a doktorral/doktornővel tudok konzultálni, vagy a közvetlen asszisztensével. Szerintem ez a legjobb módja annak, hogy ahhoz az orvoshoz juss be, ahova szeretnél. Minden orvosnak van mellékszáma, keresd bátran, személyesen!


Remélem, válaszommal tudtam neked segíteni!


További szép napot kívánok!

2020. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!