Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon irányított plazmaadás..?!

Figyelt kérdés

Most olvasom, hogy lassan kifogyóban a plazmaadásra szánt összeg. Hozzátartozómnak lehet, az életét mentené meg, ha adhatnék célzottan neki, de ebben az országban ilyen nincs. 😡😡😡

MIÉRT..??!!!



2020. dec. 8. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Passz. Erről nem is hallottam.

(Plazmadonor vagyok)

2020. dec. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A legjobb helyen kérdezed, rengeteg olyan ember kommentel itt a GYK-n akik a plazmaadással kapcsolatos szabályokat meghozzák.
2020. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Részleteznéd a kérdést?

Elég sok a paradoxon (önmagának ellentmondó), és feltételes dolog a kérdésedben.

Melyik plazmapontról zavartak haza, és milyen indokkal?

2020. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3/3, sehonnan, azt hiszem, valamit talán inkább most te nem érthetsz. Plazmaadás van. IRÁNYÍTOTT / CÉLZOTT plazmaadás nincs. Érted a különbséget ?
2020. dec. 8. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért nincs, mert ez a dolog nem úgy van szervezve. Az irányított plazmaadáson valószínűleg az irányított véradással analóg eljárást értesz. A transzfúzióra kerülő vérplazmákat az OVSZ kezeli az összes többi vérkészítményhez hasonlóan, és az OVSZ számára történő véradási teljes vérekből kerülnek előállításra ezek a plazmakészítmények, amiket a betegeknek ilyenkor transzfundálnak, nem pedig plazmaadáson levett plazmáról van ilyenkor szó. Amúgy jóval kevesebbszer történik ilyen, mint pl. vörösvértest koncentrátum transzfundálása. A plazmaközpontokban történő, célzottan kizárólag vérplazmát levevő eljárásból származó plazmát azonban nem adják be betegnek sose így egészben, az gyógyszergyárakba kerül, ahol kivonják belőle a szükséges fehérjéket, és gyógyszert készítenek belőle, és gyógyszerkészítményként kerül a gyógyszerforgalomba. Röviden ez a különbség az oka annak, hogy nincs ilyen.
2020. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy azt pedig furcsállnám, ha a plazmaközpontok keretösszege fogyóban lenne, ugyanis, ahogy fentebb is írtam, ez egy piaci alapú dolog, a plazmaközpontok pénze abból van, hogy a plazmát a gyógyszergyárak megveszik, gyógyszerkészítés céljára. Az persze lehet, hogy a gyógyszergyárak kereslete jelenleg kisebb a vérplazmára, de ezt nagyon furcsállnám.
2020. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Most olvasom, hogy lassan kifogyóban a plazmaadásra szánt összeg."

És te érted amit írtál?

"Hozzátartozómnak lehet, az életét mentené meg.."

A vérplazma adás, az nem egy szervdonáció.

Érted a különbséget?

2020. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdező valószínűleg nem tudja, hogy pontosan hogyan működnek ezek a dolgok, mire használják a vérplazmát, mikor adnak, transzfundálnak kifejezetten plazmát, milyen gyógyszereket készítenek a plazmaközpontos plazmából, stb. Amúgy vörösvértest koncentrátum esetében teljesen igaz, hogy azzal életet lehet menteni irányítottan, ha irányítottan történik, emellett amúgy a véradás, transzfúzió, az amúgy igenis egy szervdonáció, ellentétben az utolsó állításával. Csak ezt kevesen tudják, hogy a vér is egy szerv, és a vérátömlesztés, az is transzplantáció, csak speciális, és inkább transzfúziónak szokás nevezni. Hogy ne csak a levegőbe beszéljek: egyébként orvos vagyok, így tudok tájékozott lenni ebben a kérdésben
2020. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
COVID-on átesett felgyógyultak plazmájára gondoltam a kérdésemben, amellyel a jelenlegi súlyosabb állapotú fertőzötteken lehetne segíteni. Én átestem a COVID-on és felgyógyultam. Ha a plazmámmal segíthetnék a hozzátartozómon, nem kellene annyit várnia, amíg a számára rendelt plazmát megkaphatná, és talán túlélhetné... :... (
2020. dec. 8. 22:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlélte a rokonod kedves kérdező?
2021. jan. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!