Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan tudjuk, hogy valamelyik...

Honnan tudjuk, hogy valamelyik COVID-oltás nem okoz-e 10-20 év alatt lassan kifejlődő, de súlyos mellékhatást (pl. rákos megbetegedés)?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy 3 hónapig tesztelték, és azalatt nagy hatékonyságot értek el, de honnan tudjuk, hogy nincsen rejtőzködő mellékhatása, ami ennyi idő alatt egyszerűen nem mutatható ki.


"Oltasd be magad, mert társadalmi kötelességed" jellegű válaszokat nem kérek, a kérdésre legyetek szívesek.



2020. dec. 11. 13:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Jajj a sok osszeeskuves hívő. Végülis tenyleg, nem orvosok, nem kutatók, nem doktorok, nem a szakma kremje rakta ossze a vakcinat, hanem 4-5 kisiskolas. Szerintetek nincs annyi tapasztalatuk, tudasuk, hogy xy zzs-vel egyutt milyen reakciokat ad ki a testben? Szerintetek ez az elso vakcina a vilagon? Szerintetek csak ugy ossze ontottek harom negy kotyvalekot, hogy majd lesz valami?

Igen, a nagy szamok torvenye alapjan MINDEN gyogyszernek van mellekhatasa. A legtobbnek halalos kimenetele is lehet. Pl a fogamzasgatlonak, amit nok millioi szednek a vilagon, de még az algopyrin is megolhet, es tonkreteheti a szerveidet. Na es azt pl tudjatok miert van itt ennyi rakos? A xar levegotol, a tomenytelen adalekanyagtol amit nap mint nap tomtok a fejetekbe a hussal, a virslivel, a mekiben es a tobbi. Es erdekel valakit? Dehogy. Egyszeru tarsadalombetegseg a rak, megis mindenki lexarja hogy tehetnenk ellene.

Es akkor itt van ez a vakcina, hogy ujujuj most akkor 20 ev mulva mindenki meghal rakban. Igen, valoszinu (hogy nem).

Ez nem egy ebola aminek 10%-os a tulelesi aranya. Nem egy olyan betegseg, virus ami annyira bonyolult, foleg hogy mas torzsei ellen is van mar gyogyszer, vakcina.

De sohajtozzatok akkor meg egy kicsit. A stressz is hamar elviszi az embert. :)

2020. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

for your interest: otthon kertben termett krumplit eszem, és ezt a témát ezzel szeretném is lezárni


Nem azt állítom, hogy a billgécc meg a rócsildok meg akarják mérgezni az embereket és az összes orvos összejátszana velük. Azt állítom, hogy RNS, vagy adenovírus, vagy mittudomén micsodák befecskendezése esetén a legjobb indulattal se feltétlenül kizárható, hogy nem kívánt folyamatokat indítson be a szervezetben.


Aki meg a vírussal fenyeget: én is, mint annyian, az első hullámban átestem rajta, csak nem teszteltek, mert akkor még nem volt. Annak a hosszútávú hatásait már úgysem úszom meg, a rövidtávúakat meg túléltem.

2020. dec. 11. 15:48
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

"Azt állítom, hogy RNS, vagy adenovírus, vagy mittudomén micsodák befecskendezése esetén a legjobb indulattal se feltétlenül kizárható, hogy nem kívánt folyamatokat indítson be a szervezetben."


Látod, a mittudoménben rejlik a gond. De igen, tulajdonképpen kizárható. Mi az elképzelés, hogy milyen kórképet fog okozni 10 év múlva? Rákot? Mi a rák kialakulásának pathomechanizmusa? Hogy függ össze ez egy védőoltással? Mi az az adenovírus? Hogy működik az mRNS? Tudod mi okoz bizonyítottan rákot? A dohányzás. Magyarországon hányan is bagóznak? Védőoltást nem adunk véráramba, hanem bőrbe, bőr alá, izomba, esetleg szájon át.


A kutatók, orvosok, laboránsok értik a dolgukat. Ismerjük a védőoltásokat, a működési elvüket, az immunrendszer reakcióit. Tulajdonképpen minimalizálni tudjuk a szövődményeket. Komolyan, ha ez segít, én leszek az első aki tartja a karját és beadatja.

2020. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy érthetően elmagyaráztad, amit nem értek.


Ja hoppá, igaziból csak megvádoltál (alaptalanul), hogy dohányos vagyok. Köszi!


Nem a rák a lényeg, az igazából csak egy példa.

2020. dec. 11. 19:13
 15/21 anonim ***** válasza:
31%
"Ja hoppá, igaziból csak megvádoltál (alaptalanul), hogy dohányos vagyok. Köszi!" No ezek után senki nem fog vádolni azzal, hogy normális vagy!
2020. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

11-es Annyit árulj már el, ha ennyire jól tudják a gyógyszerfejlesztők/orvosok egyebek hogy mi mit okoz a szervezetben, akkor miért vonnak be gyógyszereket a tömeges használat után 1-2 évvel?


Az emberi szervezet nem olyan egyszerű...

Lehet hogy fejlett a tudomány de nem annyira,megvannak a határai, például jártunk a holdon, de a tengereink legmélyebb pontján gőzünk sincs mi van...

2020. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
39%

#14 hát ne haragudj, azt feltételeztem, hogy aki szkeptikus egy adott témával kapcsolatban, az utánaolvas, mielőtt vitát nyit valami ellen. Lehet naiv voltam. Csak próbáltam rávilágítani, hogy milyen ismereteket kellene bővíteni ahhoz, hogy kicsit jobban megértsd, hogy miért is nem fog egy védőoltás rákot okozni, vagy hogy egyébként mit okozhat, és miért nagyon ritkán, vagy hogy egyes

oltástípusok miért nem adhatók egyes betegeknek. Elkezdhetném neked itt leírni, de nekem is kellett hozzá vagy 3 év orvosi egyetem, hogy egyáltalán közöm legyen a témához, maradjunk annyiban, hogy baromi komplex. De ha annyit sikerült kiszűrni a kommentemből, hogy szerintem bagózol (miafene??), akkor hagyjuk is

2020. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Elnézést, kicsit tényleg túl agresszív voltam az előbb.


Viszont nekem is van munkám stb, nem érek rá nekiállni megtanulni az orvostudományt. Ezért feltettem egy kérdést egy fórumon. Te ehhez elvileg értesz. Ezek alapján én a tények kifejtését vártam, nem azt, hogy nézzek utána.

2020. dec. 12. 01:35
 19/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
46%

"for your interest: otthon kertben termett krumplit eszem, és ezt a témát ezzel szeretném is lezárni"


Hát a dologból pedig nem a krumpli a lényeg. Dehát ezt sikerült megérteni. Nem is csodálom, hogy olyanokat gondolsz, amiket.


"Azt állítom, hogy RNS, vagy adenovírus, vagy mittudomén micsodák befecskendezése esetén a legjobb indulattal se feltétlenül kizárható, hogy nem kívánt folyamatokat indítson be a szervezetben."


Hála istennek, hogy egy kicsit több szakértelemmel és tapasztalattal rendelkező ember készíti az oltásokat. Gondolom orvoshoz sem jársz, és a krumpliból kiindulva csak és kizárólag a saját kertedben termesztett gyógynövényekkel gyógyítod magad.


"Viszont nekem is van munkám stb, nem érek rá nekiállni megtanulni az orvostudományt. Ezért feltettem egy kérdést egy fórumon. "


Azzal nincs gond. Csak ha van egy világnézeted, amiatt ne utasíts el válaszokat. Ki tudja, akár még többet is tudhat valaki az adott témáról az, aki másként gondolkodik.

2020. dec. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
68%

#18 jó, nincs időd megtanulni az orvostudományt. Nos, volt aki erre rászánta az életét. Ezek az emberek dolgoznak a vakcinákon és nagyon nagy valószínűséggel tudják állítani, hogy nem lesznek hosszútávú káros hatásai a vakcináknak (100% a biológiában nincsen). Objektív módszerekkel, kellő alapossággal vizsgálják a hatásokat, mellékhatásokat.


A másik meg, hogy ezeket a témákat nem lehet néhány mondatban elmondani egy ilyen platformon úgy, hogy értsd is...De próbáljuk alapul venni most az mRNS vakcinát, amire annyian rámondják hogy génmódositó. Nem az. Az mRNS egy olyan egyszálú molekula, ami a kétszálú DNS-ről íródik át, és ami alapján sorrendben össze tudnak kapcsolódni egymás mellé a fehérjék aminosavai, meghatározott minőségben és mennyiségben, sorrendben. Ha pl egy gén hibás a DNS-ben, akkor rossz aminosav sorrend jön létre vagy hibás aminosav épül be, vagy hiányzik stb, ez pl előfordul a hemoglobin molekula esetén sarlósejtes anémiában. A vakcinával bejuttatott mRNS már semmilyen formában nem interferál a DNS-sel. A szekvenciája alapján ugyanúgy összeraknak a sejtek egy fehérjét, mint normál esetben, csak ez most a koronavírus S proteinje lesz, ami ellen ki tud alakulni az immunválasz, a szervezet megjegyzi, hogy ez rossz és később ki tudja védeni a vírust. Nagyon dióhéjban.

2020. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!