Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha en elkoltozok egy masik...

Vincze2121 kérdése:

Ha en elkoltozok egy masik varosba de még a regi lakhelyemre vagyok bejelentve attol még az uj varosba igyenybe vehetem az orvosi szolgaltatasokat?

Figyelt kérdés
2020. dec. 12. 06:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen
2020. dec. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mit. Fogorvosnál ha helyi hovatartozás van, csak pénzért, nálunk el is kérik a lakcimkártyát. Ha tartózkodási helyet bejelented, úgy szerintem már igen.
2020. dec. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. Gyakorlatilag azonban a háziorvos nem köteles befogadni, saját döntése, hogy átvesz-e amíg nincs oda szóló lakcímed. Habár úgy tudom, hogy ez vidéken barátibb, de Pesten, pl. a kerületekbe rengeteg háziorvos küld el, mivel csak a kerületi (és sokszor még azon belül a címed szerinti) köteles befogadni.
2020. dec. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!