Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valaki akinek felfedeztek...

Van valaki akinek felfedeztek kezdeti köldöksérvet és azonnal megműttette nehogy nagyobb baj legyen belőle később?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt köldöksérv műtétem. Igaz, nem kezdeti volt, hanem mint kiderült, születésemtől fogva megvolt, de sokáig nem vettük észre, mert pici volt. Aztán egyszer csak "megjelent", valójában végig ott volt, csak egy idő után vált láthatóvá. Velem együtt nőtt, azt mondta az orvos. Legalább 10 évig megvolt, több orvos is látta, ha más miatt mentem, mindegyik megnézte, megnyomkodta. Nem fájt, nem volt vele gondom, sportoltam is vele. Arra mondjuk figyeltem, hogy ne emeljek nehezet, de azt egyéb ok miatt sem szabad nekem. Az orvosok mind azt mondták, nem vészes, de idővel érdemes megműttetni. Az év elején más jellegű, laparoszkópos műtétem volt, azzal együtt megcsinálták a köldöksérv műtétet. Azt mondták, mivel kicsi volt, nem kellett hálót beépíteni. Így azért jóval egyszerűbb volt. Ha háló kellett volna, nem tudták volna egyidejűleg elvégezni a másikkal, külön kellett volna megcsinálni. Szóval nekem régi volt, de nem nőtt nagyra. Amíg kicsi, sokkal egyszerűbb. Tartottam tőle, milyen lesz a két műtét együtt, de őszintén szólva a köldökömnél nem éreztem semmit. Egyáltalán semmit. Szóval szerintem érdemes addig megcsináltatni, míg kicsi és semmi fájdalommal nem járt. Legalábbis nekem nem járt.
2020. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A felnőttkori hasfali sérvek, még panaszok nélkül is műtéti indikáció alá esnek, de bizonyos esetekben (pl. beteg rossz általános állapota, egyéb belgyógyászati-, vagy aneszteziológiai ellenjavallat) esetén nem végzik. A jelenlegi pandémiás helyzetben, ha szeretnéd sem kapnál korai műtéti időpontot, de az aggodalmad megnyugtatására legyen szerencséd!
2020. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Ha nagyon aggódsz, magánklinikán elvégzik a műtétet járványhelyzetben is.
2020. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így igaz, kb. 360.000 Ft-ért ami az egyéb költségeket (pl. első konzultáció, vérvétel, stb.) árát nem tartalmazza.
2020. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! 1/4 Az hogy derült ki hogy születésedtől kezdve ott volt? Nekem múlt héten mondta az orvos hasi ultrahangon, amúgy sose gondoltam hogy ilyenem van, mert nem volt semmi tünete de azóta azt se tudom hogy fekhetek hogy nehogy bajom legyen. A műtéttől tartok mert utálom ha a köldökömhöz hozzáérnek de ha muszáj hát megcsináltatom.
2020. dec. 14. 00:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, csak sebészeten vagyok ápoló😉
2020. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!