Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a gyógyszer beszedésére?

Figyelt kérdés

1 éve szedek Covercardot (5/5 mg), mert a körzetiorvosom 140-155-ös vérnyomást mért nálam. Kb. november vége és december eleje óta köhögési inger jelentkezett nálam, de nem köhögök miatta, csak inger. Felhívtam a körzeti orvost, elpanaszkodtam neki, továbbá elmondtam, hogy egyáltalán nincs lázam, de még hőemelkedésem sincs. Nem érzek gyengeséget, sok meleg teát iszom és nincs orrfolyásom. Nem dohányzom. Azt mondta, hogy a Covercard miatt van szerinte, 10 ezerből egy emberrel esik meg, de ő szerinte az miatt van. Lecserélte és Tanydon-t írt fel.


Az a bajom, hogy félek bevenni, mert rákerestem, milyen mellékhatásokat okozhat. Tüdőhegesedés van feltűntetve a betegtájékoztatón, ritka esetben. Amilyen peches vagyok, azt is kiprodukálnám. Továbbá böngésztem ezt az oldalt is ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban. Olyanokat is írtak, hogy bevérzéseket okozott az egyeseknek, vérvétel után bezavart a véralvadásba is, illetve magasabb vérnyomást eredményezett.


Nekem ezek a mellékhatások túl veszélyesnek tűnnek. Mit csináljak? Van oka az aggodalmamnak? 25/F



2020. dec. 19. 09:57
 1/4 Ibw4x ***** válasza:
100%
Vedd be, ha nem veszed be, akkor meg rosszabb lesz. Ezek a mellékhatások nagyon kevés embernél jelentkeznek. A betegtájékoztatón rajta van, hogy milyen gyakoriak a mellékhatások.
2020. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Tedd a nyelvedre - idd le egy jó nagy korty vízzel - utána elkezdhetsz gondolkodni/aggódni :)
2020. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#3 Ez nem segít. Inkább rá kellene vennetek ész érvekkel, hogy miért éri meg szedni. Akiknek van tapasztalatuk ezzel, vagy akik egy ideje szedik, írhatnának a mellékhatásokról. Esetleg, hogy milyen gyógyszerről tértek át, vagy mit ajánlanának inkább.
2020. dec. 19. 14:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A tüdő hegesedése nagyon hosszú folyamat, több évtized kell a kialakulásához, viszont a magas vérnyomástól könnyen lehet agyvérzést kapni. Utóbbival jelentősen romlik az életminőség. Közben lehet, hogy egyáltalán nem, vagy csak nagyon idős korodra kapnál tüdőhegesedést.
2020. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!