Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi matek. Miért...

Egészségügyi matek. Miért kell egy hónapot várni arra, hogy megvizsgáljon egy szakorvos?

Figyelt kérdés
A napokban azon gondolkoztam, miért hallom mindíg és most tapasztalom is, hogy egy hónappal későbbre adnak időpontot. Nem jöttem rá. Mindíg azzal mentegetőznek, hogy több a beteg, azaz a munka mint amennyit bírnak az orvosok. Na de ha ez tényleg így lenne, akkor belátható, hogy nem egy hónap lenne az átfutás, hanem ez az idő folyamatosan nőne a végtelen fele. Hogy van ez?
2010. aug. 13. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elárulom nekem az ORFI-ba 5 havonta van időpontom,vagyis amikor elmegyek kontrollra,a következő üres időpont 5-6 hónap.Az 1 hónap az még király :)
2010. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ez a kérdés.
2010. aug. 13. 17:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk általában 5-6 hónap. Hihetetlen, de sajna igaz. Magánrendelésekre érdemes menni ilyen esetben.
2010. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az 1 hónapos várakozás még tényleg "jónak" mondható. Nem növekszik a végtelenségig a várakozási idő, mert sokan ilyenkor nem is kérnek előjegyzést. Vagy elmegy magánorvoshoz, ha anyagilag megengedheti, vagy természetgyógyászhoz, vagy megpróbálja saját magát kikezelni. Sürgős esetben időpont nélkül is ellátják a beteget, az viszont nevetséges, ha valakinek havonta kellene kontrollra menni, és 2 hónappal későbbre kap időpontot. Nem matematika, hanem eszementség, logikátlanság az egész egészségügyi ellátás. Ne adja az ég, hogy valaki rokkant-nyugdíjas legyen. Kb. 2-3 héttel korábban megkapja az értesítőt, hogy mikor kell felülvizsgálatra mennie. Viszont kell 1 hónapnál nem régebbi EKG és labor lelet. Mindkettő előjegyzéses, és vagy be tudja magát sírni a beteg a behívójával, vagy mehet lelet nélkül. Szomorú és felháborító is. Bezártak kórházakat, megszüntettek szakrendelőket, az egészségügyi dolgozó, ha tehette elment külföldre dolgozni. Most meg megy mindenhova a sorbanállás, mert nincs elég orvos, asszisztens, ápoló. Mire a beteg sorra kerülne, vagy meggyógyul, vagy kipurcan. Az utóbbi esetben viszont soha nem a sziszifuszizás az ok. Az egészségügyi vezetés "jó"!!!
2010. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem értitek, hogy ha nem bírnák a tempót akkor nőne az átfutási idő a végtelenségig? De nem nő. Most attól tekintsünk el hol melyik osztályon mennyi idő. A lényeg hogy van egy átfutási idő ami se nem nő se nem csökken. Ebből az következik, hogy vagy egyszer elcsúsztak és azt egyszer le kéne dolgozni és megoldódna a probléma, vagy direkt csinálják.
2010. aug. 13. 22:11
 6/11 anonim ***** válasza:

A nagy átszervezéseknél csúsztak így el a dolgokkal,Horvát Ágnes idejében,ha a vizsgálat 5 perc volt,utána még 10 az adminisztrációs baromságok,+korház összevonások stb...stb...ezért csúsztak el.Azért nem nő a várakozási idő.mert a betegek száma stagnál,így marad a várakozási idő ,ha nőne a betegek száma hosszabbodna,ha csökkene akkor a várólista is.

Történt egy brutál támadás az egészségügy ellen,ezt szívjuk most.Az uj EÜ miniszter meg hallgat mint szar a füveben,pedig nagy szavakat hallottam hogy pikk helyre teszik az egészségügyet.No comment..Nekik tuti nincs várólista,a többi meg le van szarva

2010. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Értem a kérdésed, és a 13:07 pontosan meg is fogalmazta a választ. Lehet, hogy valóban stagnál a betegek száma. Én már reagáltam korábban, mert sok olyan beteget ismerek, akik inkább választották a magánrendelést a várakozási idő helyett.
2010. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*De nem értitek, hogy ha nem bírnák a tempót akkor nőne az átfutási idő a végtelenségig?


Dehogynem. Pont ez van. Nő az átfutási idő, de nem tudjuk, meddig. Régen nem kellett várni, aztán alig, aztán többet, most van, ahol egy hónap, van, ahol 4-5, írták is.

Ráadásul nem csak időpontkérdés, hanem pénz is.

A vizsgálatok pénzbe kerülnek. Ha a havi keret elfogy a kórházban, nem csinálnak több vizsgálatot, hiába van üres időpont. Csak a köv. hónapban mehetsz. Ezért van az, hogy ha van pénzed, fel lehet gyorsítani a dolgot, és itt nem a hálapénzre gondolok.

2010. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én arra jutottam, hogy ha évek óta mindig egy hónap mindenkinek a várakozási idő, akkor az egy hónapra beírt betegeket ki kéne iktatni, vagyis egy havi pácienst hagyni meghalni, utána már soha nem kéne várni, mert behozná magát az az idő.
2010. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha pedig a végtelenségig nő a várakozási idő, akkor az max 80 év lehet, vagyis ha meghal a páciens, már nem kell várakoznia tovább:)
2010. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!