Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem értek egyet az orvos...

Ha nem értek egyet az orvos által felállított diagnózissal (TB finanszírozott ellátás), akkor hogyan tudok másik doktortól másodvéleményt kapni ugyanúgy állami egészségügy keretén belül?

Figyelt kérdés
Egyáltalán most, hogy elvileg a kezelőorvos a korábbi leleteket is láthatja (a számítógépén), így semmi esetre sem tudom "beadagolni" neki, hogy hozzá fordultam elsőként az adott eü-i problémával?
2021. jan. 4. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hazudni, nyugodtan elmondhatod az orvosnak, hogy második diagnózisra jöttél.


Nem tudom mi a baj, de valószínűleg segít is ha elmondod, mert ilyenkor a másik orvos más irányokban is vizsgálódik, más aspektusokat is figyelembe vesz amit esetleg egy kézenfekvő de hamis diagnózis esetén nem tenne meg.

2021. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Simman mond meg h neked nem tetszik az elozo diagnozis es a 10 perc netdoktor szerint ez valami mas.
2021. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezt elég nehéz lesz kivitelezni. Az előzményeket mindenképpen látni fogja, különben másodvéleményt nem fogsz tudni kérni, de az orvosok nem igazán szeretnek másikat felülbírálni. Van másik orvos, akit felkerestél már ezügyben?
2021. jan. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Max magánban van esélyed mert az orvosok nem bírálják felül egymást.
2021. jan. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!