Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet kezelni a "Pyogen...

Hogyan lehet kezelni a "Pyogen granulomat"? (fajdalmatlan, de konnyen verzo "borkinoves", ami egyre csak no). Csatoltam kepet is. Csak kimetszessel szabadulhatok meg tole?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem mar a masodik nott ki iden,az elsot aprilisban kivagtak(de szo szerint,5 centis vagasom van a mellkasomon :(( ),a masodik most 2 het alatt fejlodott ki.Mi lehet az oka?nem tudom,a doki is csak vonta a vallat,mikor kerdeztem,hat mit mondjak,ertette a dolgat!Allapotos vagyok,es mindketto terhessegem alatt jott ki,vajon van-e osszefugges? 2 honap mulva szulok,akartam varni mig meglesz a baba,de addig ez is csak egyre no,es nagyon rossz helyen van.Ha leegetik,artok vele a babanak (az erzestelenitore gondolok,amit kapok)?


2010. aug. 14. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint csak kimetszéssel. A terhesség egy megváltozott immunológiai állapotot hoz magával. Lehet, hogy ez áll a háttérben. Keressen fel egy bőrgyógyászt és kérdezzen bátran. Az én véleményem, hogy már a kezdeti állapotban (ha később új akarna kialakulni) esetleg antibiotikus ecsetelést (pl. Zineryt), antibiotikus rázókeveréket javasolnék a növekedés gátlása, lassítása végett. Erről feltétlenül konzultáljon nőgyógyászával és egy (vagy több) bőrgyógyásszal is.


végzős orvostanhallgató

2010. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom valaszat!Hetfon felkeresek egy borgyogyaszt.
2010. aug. 14. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Alaposabban utánanéztem a pyogen granulomának. Kialakulásának okát nem ismerik, ezért is nehezen kezelhető. Egyenlőre sajnos a szakirodalom csak a kimetszést tudja terápiaként felmutatni. Sajnos a kórkép neve félrevezetett, a rázókeverék valószínűleg nem fog hatni. A szakirodalom azt is írja, hogy eltávolításával akár terhesség végéig is lehet várni, a szülés után visszafejlődhet. A kiújulás későbbi terhességek során is előfordulhat. Tévedésemért még egyszer elnézést kérek.


végzős orvostanhallgató


Ui: attól függetlenül beszélje meg az esetet bőrgyógyásszal

2010. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megegyszer koszonom valaszat!Azt en is olvastam,hogy szules utan visszafejlodhet,bar nem hiszem,hogy addig kepes leszek varni vele,mert nagyon sok kellemetlenseget okoz.Viszont,ha ismet tobb centis vagassal jar a kimetszes,inkabb nem vallalom be,es csak remenykedem,hogy szules utan tenyleg elmulik.
2010. aug. 15. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!