Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki álláskereső lesz 3...

Gábordegábor kérdése:

Ha valaki álláskereső lesz 3 hónap után nem tudja fizetni a tb járulékot akkor fizetni kell a koronavírus vakcina beadásáért?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Micsoda jó kérdés!

Tulajdonképp januártól már él az új TB szabály és mindenféle egészségügyi ellátásért fizetnie kell azoknak, akiknek 6 hónapnál több TB nemfizetése van. Tehát, elméletileg az oltásért is! 🤔

2021. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Én arra tippelek, hogy nem, mert ez közösségi érdek.
2021. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha 25 éven keresztül fizettem a tb járulékot most egy ilyen helyzet miatt nem kaphatok orvosi ellátást az nagyon gáz szerintem. Meg szerintem mondjuk az infulenza elleni oltás is közösségi érdek.
2021. jan. 18. 17:25
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Valaki nem tud segíteni azzal a 7500 ftal? Hiszen ha nem dolgozol enned akkor is kell még ha a számlamat nem fizeted akkor is.



Napi bejelentéses munkát sem találsz?

2021. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál (?) tudod igényelni szociális alapon, hogy egy évig ne kelljen fizetned a tb-t. A 3 hónap letelte után egyébként még 45 napig nem kell.
2021. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
68%

Maga a beadásért kérhetnek pénzt, a vakcináért nem, bár azt is el tudom képzelni, hogy lehet azért sem kell majd, nem tudjuk, mert még nem volt csak veszélyeztetett dolgozói oltás eddig.

Az, hogy 25 évig fizetted a TB-t, az nem jelent semmit, ha 6 havi elmaradásod van, akkor nem kapsz ellátást ingyen. Tudom és igazad van, de ez a szolidaritás.

2021. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell fizetni, megmondták már.
2021. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tomika36 ***** válasza:
53%
Ha hajléktalannak jelentkezel a TB ellátás ingyenes, mint a külföldi menekültek is!!
2021. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!