Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mütét után, mennyi ideig...

Mütét után, mennyi ideig tarthatnak bent valakit kórházban?

Figyelt kérdés
Az öcsémet február 15.-én meg mütötték. Úgy volt hogy február 24-én újra meg mütik. De február 24.-én a mütét helyett az orvos csak át kötözte a mütött sebet. Viszont az orvos nem mondod újabb idő pontot hogy mikor akarja esetleg meg müteni. Viszont ha nem müti meg újra. Akkor mi alapján tartja bent a korházban. És meddig tarthatja bent? Hisz addig foglalja a korházi ágyat is. Bent tarthatja azzal végtelenségig hogy a mütött seb nem gyógyul? Ma (2021.02.25.) még mindig bent van a korházban. Bal lábszárát mütötték. Volt rajta egy daganat, és azt vették le. Mai nappal már a 11. napja van bent a korházban. És nem úgy néz ki hogy a következő hétvégére is haza enegdik. Sőt nagyon úgy néz ki hogy bent tartják még mindig. Egy Budapesti korházban van.

2021. febr. 25. 17:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Addig tarthatják és tarják benn, amig szükséges.

Ha egy mütéti seb nem gyógyul, akkor a beteget nem lehet hazaengedni, mert a fertözésveszély illetve a seb kinyílásnak veszélye igen nagy

2021. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Basszus, örüljetek neki, hogy bent tartják! Én nem voltam ilyen szerencsés sajnos, a napokban dobtak ki a kórházból, daganatos betegként, kezelés nélkül!

Kérdezzétek meg az okát, el fogják mondani.

2021. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Mivel nem egy vakbél, vagy epekő (rutin) műtétről beszélünk, ez mindenkinél más, és független az intézménytől.

A kezelőorvosa részletes, és teljeskörű felvilágosítást tud adni az állapotáról, és a jelenlegi állás szerinti további teendőkről. Őt kell felhívni.

2021. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, értem, hogy hiányzik már az öcséd, de ha az orvosok benn akarják tartani, akkor minden valószínűség szerint tényleg erre van szükség. Biztosan nem heccből tartják benn, hiszen ahogy írtad, foglalja az ágyat, leköti az ápolószemélyzetet stb.


Sajnos egy műtét után előfordulhatnak komplikációk, és akkor a tervezettnél tovább tart a kezelés. Ezeket előre nem lehet látni, és nem az orvos tehet róla: egyszerűen minden beteg különböző, más a gyógyhajlama stb.


Ha a tesód állapota megengedi, akkor próbáljatok vele minél többet beszélgetni (ha látogatni nem lehet, akkor legalább telefonon), hgoy ne érezze magát egyedül és kizárva a családi életből. Reméljük, hogy hamarosan javulásnak indul az állapota és hazamehet majd.

2021. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várom, az 58%-os pirospacsizós válaszát, és indoklását!
2021. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mármit, a pirospacsira.
2021. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
5-6-os: neki ez az élete öröme, szerintem nem is olvassa a válaszokat, csak lepontoz!
2021. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy igazad van #7-es.

Ettől függetlenül, én mindenkinek zöldet nyomok ennél a kérdésnél, mert mindegyik igaz, és hasznos.

2021. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ugye milyen könnyű gunyt űzni a másik bajából? Remélem válaszolok töbsége is el kapja a Covid-19-et! Mert most ugye rögötök! Milyen jó hogy a Covid-19-es időszakban a korházban kapta el az öscsém korházi fertőzésképpen a Covid-19-et! És ez most már tuti biztost meg állapított tény hogy a korházban kapta el a Covid-19-et. Mivel minden beteget csak negeatív PCR tesztel vesznek fel. 12-én volt pcr testzje az negeativ lett az öcsémnek. Viszont a 24.-én és a26.-a PCR tesztek már pozítivak lettek. Ugy hogy így tesék röhögni, gunyolodni. Akik gunyolodnak azokank üzenem kapják el ők is a Covid-19-t, hogy ne legyen kedvük a gunyolódóshoz. Mert az ugye olyan jó dolog. És ez nem vicc! Vérsen komoly! Hogy hogy persze hogy le pontozom a gulyolodókat. És le is fogom pontozni.
2021. febr. 26. 11:23
 10/23 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nem gúnyolódtam. Én mit nem adtam volna, ha bent maradhatok!

Az életem múlhat a kemoterápián. De kitettek azért, mert a szobatársam pozitív lett, annak ellenére, hogy nálam a gyorsteszt akkor is negatív lett! Ha elkaptam bent, 14 nap után elvileg nem vagyok fertőző, mégis csak negatív PCR-rel mehetek vissza. És sok esetben fertőzés után hetekig pozitív a PCR.

A nyitó kérdésnél nem írtál covidról. De ha a testvéred elkapta, műtét után nagyobb a rizikója a szövődményeknek. Ha ez a kórházban jön elő, azonnal ott a segítség. Ha otthon, akkor viszont nem.

Ezt nem ártana mérlegelned.

2021. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!