Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Oltóorvossal az oltás előtt...

Oltóorvossal az oltás előtt van-e mód egyeztetni egyéb alapbetegség miatt, amiről az állami eü rendszer nem tudhat?

Figyelt kérdés

Van krónikus betegségem, de nem látható a központi rendszerben, mert mindent magán eü intézményben csinaltattam, laborokat is, mivel céges csomagom van és éltem a lehetőséggel.


Megnéztem az ügyfélkapu rendszerében a taj nyilv. adatoknál, és nincsenek ott erről infók. Pár háziorvosi leletem van csak, nem frissek.


tehát az állami eü szerint teljesen egészségesnek számítok az oltási tervben.

Nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen aki így járt. Nyilván engem automatikusan a 60 éven aluli egészségesek köze fognak betenni... 30 vagyok és céges oltás lesz, nem kellett regisztrálnunk az oldalon.


Kérdésemre Astrát javasolt számomra a hematológus. Vérképző szervi betegségem van, de jelenleg nem szedek ra gyógyszert, tünetmentes vagyok.


Oltáskor, ha nyilatkozom, és viszem a papirjaimat, vajon lehet egyeztetni az oltoorvossal, hogy Astrát kaphassak, tekintettel az eü problémákra? Van mérlegelési jogkörük? Változtathatnak az egyen oltási tervén, ha az eü okokból indokolt?

(Vagy ha bárki egyéb esetben szimpátia alapján kérne mást?)



2021. márc. 6. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet választani, mivel csak egy féle vakcina van az oltóponton egy időben. Értesítésben benne lesz, hogy milyen vakcina van, és csak annyit tehetsz, hogy nem mész el az oltásra, ha nem megfelelő. Rossz ez a rendszer, mert jelezni se tudod, hogy melyiket szeretnéd, plusz 2 hónapot is csúszhat az oltásod. Lehet, hogy a háziorvosodnak be kellene vinned a magán eü-s leleteidet, hogy a tb. is tudjon a krónikus betegségedről.
2021. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Listájuk van, amitől nem térhetnek el.

Hivatalosan van "orvosi viszgálat" oltás előtt, de gyakorlatilag...

2021. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!