Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövény műtét utáni tapaszta...

Orrsövény műtét utáni tapasztalatokra vagyok kiváncsi, javult a levegővétel?

Figyelt kérdés
Nemkapok levegőt pár éve normálisan, jártam mindenfele, allergológusnál, tudőgyógyászaton, fülorrgégen többször is, volt orrkagylókisebbítő műtét is, jövőhéten meg orrsövény. Aztmondta szűkebb a baloldalon, azt nem hogy mennyire. Kis ferdülés is okozhat dugulást?
2021. márc. 9. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ismerőseim közül senkinek nem lett jobb, aki megműttette. Nekem 2 éve volt orrplasztika + orrsövény, valójában nekem addig soha nem volt bajom a légzéssel, most éjszaka sokszor eldugul az egyik meg szuszogósabb is lettem. Mondjuk cserébe szép lett az orrom, megérte🤣 De nem sok értelme van az orrsövényműtétnek, úgyis bármikor vissza tud ferdülni.
2021. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát én reménykedek azért.

Hogy tud visszaferdülni?

2021. márc. 9. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 7 éve volt orrsövény műtétem, egy FESS műtéttel egybekötve (az arcüregemben megvastagodott a nyálkahártya és feltelt folyadékkal, folyamatos arcüreg gyulladásom volt.) Mindenképpen fontos a műtét. Nekem azóta tökéletes az orrlégzésem, jelentősen javult az életminőségem. Azóta náthás sem voltam. A műtéti területen semmi fájdalmam nem volt, sem a tampon eltávolítása, sem a varratszedés nem fájt. Csak a fejem fájt 2-3 napig, míg bent volt a tampon, de csak sima, tompa fejfájás, frontoknál sokkal durvább. Nekem abszolút pozitív tapasztalat volt. Pedig olyan mértékű ferdülésem volt, hogy az egyik orrfél egyáltalán nem volt átjárható. A tampont észre sem vettem az orromban, mert már annyira nem kaptam levegőt a műtét előtt, mintha be lett volna tamponálva az orrom.
2021. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 “Hogy tud visszaferdülni?”


Ugyanúgy, ahogy elferdült. Nem kell ehhez külső hatás vagy ilyesmi.

2021. márc. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megokosodtam.
2021. márc. 11. 12:32
 6/6 Dávid ***** válasza:

Nekem is meg a volt barátnőmnek is volt műtéte.

Nekem 3 év múlva gyógyult csak be, valamit elrontottak, a lánynak meg még most is sokkal rosszabb a levegővétel.

2021. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!