Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet, hogy egy 25 éves...

Hogy lehet, hogy egy 25 éves makkegészséges (nem veszélyeztetett ágazatban dolgozó) embert behívtak oltásra, egy krónikus beteget nem?

Figyelt kérdés
Egyszerre jelentkeztünk a lakótársammal az oltásra, nekem van alapbetegségem (magas vérnyomás) neki az ég világon semmi.- Őt behívták tegnap, engem nem és szerintem még nem is fognak mostanában. Milyen logika ez? Ekkora a káosz?

2021. márc. 11. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
A lakosság felének magas a vérnyomása, mégsem oltották be eddig a lakosság felét. Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy miért nem a barna szeműek élveznek prioritást.
2021. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, írhattam volna azt is, viszont a logikát még mindig nem értem abban, hogy miért őt hívták be és miért nem egy idősebbet. (nem engem)
2021. márc. 11. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd meg az oltóközpontot..
2021. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Feltehetően az a háttér logika, hogy a gazdasági hasznot hosszabb távon termelő munkaerő több hasznot termel és hosszabb időn át (mint az igavonó barom).
2021. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért.

A regisztráció ugyan egy központba fut be, de utána az adatok, listák és vakcinák különböző időben és mennyiségben szétspriccelnek a háziorvosokhoz. Vagyis ezer szálon indul el a dolog, aztán van, ahol jobban haladnak, van akinek a körzetében kevesebb az idős, van akinek a betege kevesebb, van akit X vakcinával nem lehet oltani. Szóval pár hónap után már összecsúszik és párhuzamosodik sok minden, ezt látjuk most.

2021. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!