Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Merjek-e mentőt hívni? Mi van...

Merjek-e mentőt hívni? Mi van most a korházakban?

Figyelt kérdés

4 hete kezdődött hát és térdfájással, néha elmúlt, néha visszajött. Utána megjelent vándorfájás a bordaíveknél, bokámban, csuklómon és nyakamon. Ez mind kellemetlen volt, de tudtam élni az életemet. Voltam ez idő alatt 3-szor háziorvosnál, előszőr antibiotikumot írt fel, majd vírusölőt, semmi sem segített.


3 napja azonban váratlanul óriásira duzzadt a bal térdem, nem tudok járni, nem tudom mozgatni a fájdalomtól és a nyakam is újra beállt, a vándorfájások megmaradtak. A gyulladástól hőemelkedésem is lett.


A háziorvos már nem foglalkozik velem, azt mondta hívjak ki mentőt.

Amit találtam, ez lehet lyme-kór, szarkóma (valamilyen kötőszöveti vagy csont daganat) és lehet autóimmun betegség is de persze bármi más is, de én ezekre gyanakszom.


Mi történne, ha korházba kerülnék? Kivizsgálnának normálisan vagy produkálnának egy pozitív covid tesztet és onnantól kezdve az eredeti bajommal nem foglalkoznának, hanem elkülönítenének? Dolgoznak-e most egyáltalán a szakorvosok a szakterületükön?


Mit javasoltok?


(egyszerűen nem szeretnék így a hírekben lenni: a koronavírus legfiatalabb mai áldozata 23 éves, társbetegség pedig nem volt.)


2021. márc. 14. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

attol, hogy valaki pozitív, még foglalkoznak vele. csak nehrzebb a szervezés.

a háziorvosoddal kellene beutaltatnod magad. ha a mentő sürgősségire visz, akkor valószínűleg nagyon sokat ott fogsz ülni, mert ez alapvetően nem sürgősségi probléma.

2021. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Arcpajzsot hozass valakivel, a tescoban lehet kapni kb. 3000 forint, meg legalább ffp2-es maszkokat is lehet kapni, én csak így mernék orvoshoz menni, meg gumikesztyű és felületfertőtlenítő spray amit dm-be meg rossmannba lehet kapni.
2021. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A háziorvosom nem hajlandó velem foglalkozni ezért nincs más út, mint a sürgősségi.
2021. márc. 14. 12:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a fő baj, hogy a kórházban könnyű elkapni a vírust, én tényleg ilyen komolyabb védőfelszerésekben mennék.
2021. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#1: Sajnos ez nem igaz! Daganatos betegként félbeszakították a kivizsgálásomat és hazaküldtek, amikor két szobatársam Covid pozitív lett. És nem csak engem, hanem a szobából mindenkit, azokat is, akik pozitívak lettek! Azzal, hogy karantén után, negatív PCR-rel mehetek vissza, és akkor folytatjuk!
2021. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 mit tanácsolsz nekem?
2021. márc. 14. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Én felhívnék konkrétan egy orvosi egyetemhez tartozó klinikát, hátha tudnék orvossal beszélni, aki tudna valamit mondani erről. reumatológia, onkológia, ilyesmi


Az onkológia központot is hívnám, lehet őket először, ott nekem régebben egyből kapcsoltak orvost.

2021. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6: Ha bejutsz, foglalkoznak veled, kivizsgálnak. Mindaddig, amíg nem vagy Covid fertőzött. Ha a tesztem negatív lesz, visszamegyek, mert ez a legjobb esélyem.
2021. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!