Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyermek orrendoscópiát hogy...

Gyermek orrendoscópiát hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Beutalt minket a házidoki orr endoszkópiára, de ez egy gyereknél hogy megy?

#Orr endoszkópia
2021. márc. 15. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kellemetlen lesz, nem tudom, h hány éves a gyerek, de vannak már vékony endoszkópiai eszközök is, fejlettebb korházakban rendes kamerával felszerelve. Kb egy drótot nyomnak csak fel.
2021. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi. 4 éves, nem tudom hogy viseli majd
2021. márc. 15. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég volt orron át garatot néztek, mert idegentest ragadt meg.. Egy-egy ujjnyi vastag lidocainos gézt tömött fel az orromba fém csipesszel miután rájött a folyamatos öklendezésből, a kiadott hangfoszlányokból és a kb. deci folyadekból ami úgy az arcomból jött, hogy bizony nem fog belemenni a gép csak úgy.. Na az kb. 40 centis volt és olyan 3-4mm vastag cső. Taknyam nyálam egyben volt, még mindig majdnem lehánytam de legalább már nem fájt. Annyira abszurd volt, hogy már kínomban röhögtem magamon és rajtam a 6 orvostanhallgató, akik nézték a pici monitort.. 4 éves gyereket szerintem altatni fognak de min. leszedálják valamivel! Ha nem, akkor biztos ami biztos egy egész napos üvöltésre készüljetek fel! Ha megmozdul közben, akár károsodhat is a légút, lefogják majd vagy megkérnek rá. Nem lesz egy leányálom, de nagyon fontos a jó diagnózishoz, egy esetleges műtét előtt!
2021. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi. Majd megírom mi lett holnap megyünk
2021. márc. 15. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit rémisztő így visszaolvasva, de szerintem kicsiknek van kisebb műszer! Én 5db papír vesetálat és vagy 1 kiló papírt és gézt nulláztam le mindenféle nedvvel az arcból, de persze nekem sokáig kellett csinálni és forgatták is mindenfelé! Kb. 1 óra volt.. Ez egy 5 perces kis vizsgálat alapból.. csak egy kisgyerek szemszögéből félelmetes lehet.. lehetne előtte spanolni, hogy milyen szupi lesz, megnézzük a nóziját videón a Sziszi kígyóval vagy valami.. hogy tudja mi fog történni, ne ott essen le neki és kapjon frászt az ismeretlen holmitól....
2021. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. márc. 15. 10:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!