Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire pontos a digitális...

Mennyire pontos a digitális hőmérő?

Figyelt kérdés
Hosszú évek után lecseréltem a higanyos hőmérőmet (ami a legpontosabb az összes fajta közül) az egészségre káros hatása miatt. Nem szeretném, hogy valamikor is összetörjön, miközben mondjuk rázom le éppen (mert azt ugye le kell rázni). Vettem a patikában digitálisat, drágábbat kértem, mondta a patikus, hogy ez az egyik legjobb. Kíváncsiságból megmértem mindkettővel a testhőmet közvetlen egymás után, és 0.8 fok volt az eltérés. Tehát ennyivel mért kevesebbet a digitális. Szerintem nagyon pontatlan, ez rettentő nagy eltérés. Nem mindegy, hogy valakinek 36.8 a hőfoka, vagy 37.6. Olyan is volt, hogy kicsit magasabbnak éreztem, és az is volt, 37. A digitális mért 36.3-at. Gondolkodok rajta, hogy inkább veszek inkább folyadékosat, azok már úgyis higanymentesek. Addig is hozzáteszek a mostani értékhez 0.6-0.8-at, kb. az a helyes érték.

2021. márc. 20. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem olyan tapasztalatom volt a digitális hőmérővel, hogy a hangjelzést követően még 4-5 percig a hónom alatt kell tartanom a helyes eredményhez. Próbáld ki te is!
2021. márc. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, kipróbálom. Egyébként már egy higanyosat összetörtem, ráadásul pont a szobámban. A helyes megfogalmazás, hogy nem akarok másikat is összetörni.
2021. márc. 20. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a tapasztalat, a digitális 0,7 fokkal kevesebbet mér. Én hozzáadom. A sima folyadékos jól mér, de nagyon nehéz lerázni.
2021. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Annyira,mint egy részeg ahogy próbál beletalálni a WC-be.

1-3 fok tévedés nagy tévedés,tehát a higanyos még mindig a legjobb. Ha van ilyen a családban,akkor azt megőrizni,és vigyázni rá.

2021. márc. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kiprobálta, hogy bent hagyom csipogás után 4-5 percig, és valóban a helyesebb értéket mutatta.
2021. márc. 20. 19:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, lehet, hogy a csipogás inkább azt jelzi, hogy onnantól kezdve mér? Elvileg nem.
2021. márc. 20. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
A csipogás elvileg azt jelzi, hogy vége a mérésnek. Magasabb láz esetén egészen jó értéket is jelez ki, de határesetben nem. Én arra gondolok, hogy ha adott idő alatt a hőmérséklet keveset változik, akkor csipog, és nyilván alacsonyabb testhőmérséklet esetén kisebb a gradiens, úgyhogy véglegesnek tekinti a mért értéket.
2021. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Geratherm classic hagyományos hőmérő a legjobb. Üveges de nem higanyos, nekünk olyan van.
2021. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy digitális hőmérőm, kb. 3 percig mér, az úgy nagyjából pontos. Azt vettem észre más digitálisoknál, hogy csipog ha vége a mérésnek, de marhára nem fejezte be, mintha csak egy megadott időre csipogna, semmi köze a mérés végéhez, különben miért mérne tovább,ha benthagyod? Két digitálissal mértem egyszerre tesztből, az egyik fél fokkal többet mért mint a másik, pedig nem egy olcsó.
2021. márc. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!