Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eszkalálni egy orvost, aki...

Eszkalálni egy orvost, aki nem látott el?

Figyelt kérdés
Tavaly nagyon rosszul lettem, 1 hétig vegetáltam majd elmentem az ügyeletre, ahonnan elhajtottak, hogy azért vagyok rosszul, mert nem iszom elég vizet... A dokiból ki kellett erőszakolnom, hogy egy beutalót adjon, de csak késóbb vettem észre, hogy olyan vizsgálatokat írt a lapra, amit nem végzett el és a beutalót a halott anyám nevére és valószínű TAJ számára írta, mert az ügyfélkapun nem jelenik meg ez az időpont az ellátásaim listája között. Emiatt ambulánsan vizsgáltattam magam és 2 hónap múlva kiderült, hogy agyvérzésem van és agyműtétre szorulok. Fél év késett az életemből az ügyelet dokinak köszönhetően. Nem akarom, hogy baja legyen ebből, de azért szeretném, hogy korrigálják a nevemre és visszakereshető legyen, hogy mikor jelentem meg az intézményben és hogy azért mondják már el a dokinak, hogy ő is tévedhet. Van értelme ezekről tájékoztatni az intézményt? Visszamenőleg tudnak ilyen adatokat korrigálni?

2021. márc. 21. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

És mivel igazolod mindezt?

Meg azért egy agyvérzést nem hordasz lábon 2 hónapig.

Miből gondolod, hogy összefügg a kettő?

2021. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Ajjaj.... Más baj van itt szerintem...
2021. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

"de csak késóbb vettem észre, hogy olyan vizsgálatokat írt a lapra, amit nem végzett el és a beutalót a halott anyám nevére és valószínű TAJ számára írta, mert az ügyfélkapun nem jelenik meg ez az időpont az ellátásaim listája között."

A halott ember nevére írt ki vizsgálatot vagy sem? Mi ez a "valószínű"? Vagy az elhunyt neve van a papíron vagy nem, nem lehet kétség.

2021. márc. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az ő nevére írta, a TAJ számot le kell ellenőriztem, az utóvvit feltételezés, hogy nem visszakereshető a vizsgálat.


1: Azért voltam rosszul, mert véreztem a koponyámban és 2 hónapig életveszélyes állapotban voltam, mert nem vette komolyan az ügyeletes a problémámat....


Nyilván tudom igazolni mindezt az összes ambuláns lapommal és zárójelentésemmel, anyukám évekkel ezelőtti halálát a halotti bizonyítvánnyal.

2021. márc. 21. 17:26
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Ja persze... Nagyon valószínű, h odamegy. Kis jucika az orvoshoz, és az egy tóth józsefné nevére ír beutalót... :-)))))))


Baj van a toronyban.....

2021. márc. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Már bocs, de hogy a túróba jön ide anyád? Az egész, amit ide leírtál egy katyvasz.


Haladjunk sorban, ügyelet NEM AD BEUTALÓT kizárólag a sürgősségi osztályra. Ha oda adott akkor meg egy szavad nem lehet. Az szintén a te idiótaságod, hogy egy hetes panaszokkal az ügyeletre és nem a háziorvosodhoz mentél. Az szintén a te bajod, hogy utána két hónapig csesztél elmenni a háziorvosdhoz, aki ki tudott volna vizsgáltatni. Arról semmi bizonyítékod sincs, hogy két hónapon át vérezgetett valami a fejedben, nagy eséllyel nem is volt így.


Az ügyeletes lehetett volna alaposabb, de lehet, hogy teljesen alapos vizsgálat során sem talál semmit. Én fogtam már ilyen agyvérzést orvosként mint a tiéd, annyira tünetszegény volt, hogy csak azért tudtam diagnosztizálni, mert ismertem a beteget és mert eltököltem vele vagy fél órát, mert más baja is volt.


Összességében ebben a történetben te voltál a hülye szóval jobb ha nem akarsz senkit eszkalálni, hanem legyél hálás, hogy nem patkoltál el.

2021. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Miért használsz idegen szavakatvha nem ismered a jelentését???
2021. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
7-es: az egy dolog, hogy a kérdező h*lye, de a pórul járt betegek az orvosoktól más sem hallanak, csak azt, hogy "legyenek hálásak". Nagyon unalmas már!
2021. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%
Igen legyen hálás! Meg lett mentve az élete, pedig mindent elkövetett, hogy ne így legyen. Orvosok nélkül hulla lenne. És lesz.rom, hogy unalmas. Számomra meg az orvosok ellen irányuló gyűlölet unalmas, mégis végzem a munkám! Tegyétek össze a kezeiteket, hogy van egy csomó hozzám hasonló idióta, aki ahelyett hogy külföldön ezerszer jobb körülmények mellett dolgozna itthon nektek próbál segíteni! Bárhol tárt karokkal fogadnának külföldön! Csak azért nem megyek, mert itt a családom.
2021. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

6: Őszintén remélem, hogy nem tényleg orvos vagy, mert akkor vannak rendesen gondok...


Annyi hülyeség volt a részemről, hogy 1 hétig tartott mire összeszedtem magam és ügyeletre mentem, de tudtam, hogy koponya MR-re van szükségem és azt nem tud elintézni a háziorvos, akit nem mellesleg sose értem el a koronavírus miatti leterheltség miatt. Az ügyeleten kiharcoltam egy beutalót, ha már bevitték oda barátok, és úgy jön a képbe az anyám, hogy az ő nevére írta valahogy a doki a papírokat, ami elég tehetséges dolog alapból is, de azt a 3 perces vizitet 15 percig adminiszrálta a doki és csomó vizsgálatot leírt, mikor egyetlen egyetlen egy vizsgálatot nem végzett el rajtam. Nyilván nem 2 hónapig vártam, hanem amint észrevettem, hogy nem az én nevemre szól a neurológia beutaló elmentem a háziorvosomhoz és bepofátlankodtam aki a korona miatti elfogalaltságai miatt szintúgy nem is beszélt velem, hanem csak adott ambuláns beutalókat és ezért tartott 2 hónapig diagnosztizálni.


Ne is haragudj, de az amúgy is káoszos és korona miatt méginkább megnehezített betegellátásról nem én tehetek és az itteni értetlenkedés is eléggé azt mutatja, hogy elég extrém hiba, hogy az ügyeletes nem a beteg nevére írja a papírokat...


Egyébként azért sem hiszem, hogy orvos vagy mert bizonyítani tudom az MR felvételek leletével, hogy nem friss vérzést találtak nálam mire eljutottam oda, és hogy az ügyeletet is agyvérzéses panaszokkal kerestem fel.


Mint írtam, remélem nem tényleg orvos vagy, mert ez a kommunikáció és az elméletek gyártása kritikán aluli. Ha kötekedni szeretnél nem kell többet válaszolni, mert eddig semmilyen hasznos megnyilvánulásod nem volt még azon kívül, hogy engem próbálsz besározni.

2021. márc. 21. 18:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!