Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha az eü csak jól járt a...

Ha az eü csak jól járt a szerződést alá nem írók távozásával (ld Kórházszöv elnöke) most hogy alakulhatott ki "Kritikus a létszámhiány, bruttó 280 ezres kezdőfizetést szeretnének az egészségügyi szakdolgozók“?

Figyelt kérdés

Most akkor mégse járt jól a hazai EÜ az 5500 EÜ szakdolg távozásával, akik nem írtak alá?

Mert legutóbb még az volt a duma, hogy még csak jobb lett tőle az eü.....


????



[link]


2021. márc. 22. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogyan kereshetnek jelenleg 202 ezret, az ugyanis a garantált bérminimum alatt van. Ez így nem stimmel. Amúgy meg, ha hiány van, akkor emelni kell a béreken, nincs más választás.
2021. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"z ugyanis a garantált bérminimum alatt van"


Miért, én is azalatt kerestem anno amikor önkormányzatis voltam. Milyen csalás vagy papírmágia révén nem tudom, de diplomás ember voltam, ennek megfelelő munkakörben és még a gar bérmin se volt meg, mert SAJÁT bértábla volt....


ott is hagytam 4 hónap után, de simán lehet hogy szakképzettként se kapják meg a bérmint se.

2021. márc. 22. 10:47
 3/4 A kérdező kommentje:

"akkor emelni kell a béreken, nincs más választás."


de nem fognak. Ld a Posta esete. Akkora hiány van, hogy vidéken lassan a napi postaforgalmat se viszi ki senki. Akkor se emelnek.

Max mehet be a falun élő nyugger a megyeszékhelyi nagypostára átvenni a levelét mert nincs ember aki kivigye neki. de akkor se emelnek!

Orbánia.

2021. márc. 22. 10:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy lesz alatta, hogy abból egy csomót levonnak. Emiatt szajkózzák már mióta a szakszervezetek, hogy magát a bérsávokat kellene helyrerakni, megemelni, mert a levonások után alig látszik különbség. Azért nem emelnek a béreken, mert így is megvan minden ellátás, maximum többet vár a beteg, több beteg jut egy ápolóra, kicsit felületesebb lesz az ápolás, stb.
2021. márc. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!