Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha beszüntetik a TAJkártyám...

Ha beszüntetik a TAJkártyám mivel jár?

Figyelt kérdés

nem volt munkám, valószínűleg tb se.

TAJ nélkül vállalhatok munkát? vagy mivel jár?


2021. márc. 23. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Fizetned kene magad utan a tb-t, kulonben szep kis tartozasod lesz, amit behajtanak rajtad. Bar mar gondolom igyis van, ha munkanelkuli vagy egy ideje. Ez nem evul el, ha nem fizeted be, akkor majd leulod a bortonben.

Plusz, ha barmi bajod van, akkor ellatnak ugyan, de utana kiszamlazzak neked az egeszet. Nem buli, amikor egy torott csont ellatasaert majd 200 ezret kell fizetned. Ugye, hogy nem is olyan veszes az a havi 7-8 ezer forint, amennyit be kene fizetned.

2021. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg nem küldik a papírt addig jó vagy. Viszont utána levonhatják, ha van a neveden valami. Ha nincs, akkor nem tudják behajtani, de tovább nő az összeg.

Ha kiküldik az utcsó figyelmeztetést akk utána lehet csak sürgősségi ellátást kapsz.

A taj számod nem szűnik meg, és azzal bármikor elmehetsz melózni. Akkor pedig újra aktív lesz a TB-d az első munkanaptól kezdve. De ha elmaradásod van a nav akár bele is tilthat 33%-ot a fizudba.

2021. márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha lesz melóhelyem én úgyis rendezni akarom az egészet, ami van. Egyszerre kifizetem majd, aztán kész. Csak azt szerettem volna tudni, hogy dolgozni el tudok e menni így, de akkor ezek szerint el.

Egyébként én még sose kaptam figyelmzetetést.

2021. márc. 24. 07:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Amiről én tudok hogy 3-400 ezer körül küldik. Azt azért évek alatt lehet csak elérni.

Dolgozni el lehet menni. Én is most kezdek egy új munka helyen, és majdnem fél millás tb tartozásom van. (Nekem nem tudták eddig levonni, mert nincs a nevem semmi.)

2021. márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Dolgozni lehet menni, a TAJ számod megmarad akkor is, ha szüneteltetik, ilyenkor csak az ellátást kell fizetni. A munkahelyeken általában nyilatkozni kell belépéskor, hogy van-e valamilyen adótartozásod.
2021. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!