Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell átkérni magamat...

Hogyan kell átkérni magamat egy másik háziorvoshoz, ha nem vagyok megelégedve a sajátommal?

Figyelt kérdés

Mi ennek a menete?

Ki lehet választani bármelyik körzeti orvost a környéken?

Csak ahol lakom Bp.-en, vagy egy másik kerületben is lehetséges?



2021. márc. 26. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kiválasztott háziorvos elvállal, akkor a kártyádat hivatalosan átkéri a mostanitól. Ez elég ritka,mert letreheltek.
2021. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elvileg szabad orvos választás van.

Az új orvos ha átvesz,átkéri a papirokat....

DE jelen helyzetbe nem hiszem hogy van rá kapacitásuk (a betegeket lássák el,e-recepteket intézzék vafy az oltópontokat csinálják?!)

2021. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elméletben úgy működik, hogy bármelyik körzettel rendelkező háziorvos lehet a háziorvosod az országban, de el kell vállalnia. A lakóhelyed szerinti háziorvosnak viszont kötelező ellátnia és elvállalnia, de mivel egy orvosnak is vannak jogai vannak esetek amikor megtagadhatja az ellátásodat (pl. megfenyegeted).


Én háziorvos vagyok, még körzetem nincs, de ha lenne a jelenlegi helyzetben biztosan nem vállalnék körzeten kívülről beteget, már az alapból gyanús ha most valaki váltani akar... Hülyéket nem szeretünk elvállalni, és most azok akarnak váltani, akik Pfizert követelnek, türelmetlenek stb. problémás betegek.

2021. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3#


Te mint "orvos", most -ismeretlenül- lehülyéztél??!

2021. márc. 27. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nem ismerlek, de most aki váltani akar az nagyon gyanús. Én most körzeten kívül maximum olyan személyt fogadnék akit tényleg ismerek személyesen.
2021. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már hosszú évekkel ezelőtt megfogant a váltás gondolata bennem, és nem most akarok váltani hanem majd valamikor, ha ennek az egésznek vége lesz egyszer.

Amúgy -szerencsére- semmiféle betegségem sincsen és maximum sokévente a jogosítvány megújításánál lát engem a körzeti orvos.

2021. márc. 27. 19:11
 7/8 anonim ***** válasza:
A helyzet normalizálódása után igazából, bárkihez mehetsz, aki szimpatikus, bárhol az országban. Azt, hogy váltani szeretnél az új háziorvosodnál kell kezdeményezni.
2021. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Maradnék a kerületemben.
2021. márc. 27. 21:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!