Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az üzem orvos mit lát?

Az üzem orvos mit lát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves vagyok, és ilyen 8-9 éves koromban írtak fel nekem egy elég komoly szemüveget, sajnos már nem tudok róla semmit, hogy milyen volt de mondták hogy ez egy nem mindennapi szemüveg és akkoriban volt negyven valahány ezer forint, ami akkoriban ugye elég sok volt... Sajnos már semmilyen papírom nincs meg róla.

Félévig próbáltam hordani, de akármennyit hordtam, mindig megfájdult tőle a fejem, így elmentünk SZTK-ba, ahol ismét megvizsgálták a látásomat és azt mondták, hogy ez a szemüveg nagyon nem indokolt nekem, ne hordjam.

De ennek, hogy ezt mondták semmi nyoma nincs...

Nem tudom, hogy akkor a rossz diagnózis az felülíródott e vagy sem.

Megjegyzem, azóta nem hordtam a szemüveget, ugye 13-14 éven keresztül és semmit sem romlott a látásom...


Most azt nem tudom, hogyha jelentkezek egy olyan munkára, ahol számít a látásom minősége, ott előfog e jönni ez a dolog, az üzemorvos látja e a számítógépbe az adataimat beütve, hogy volt nekem ilyen szemüveg felírva, volt XY szemprobléma diagnosztizálva... Látja? És ha igen, akkor mi a teendő? Ha csináltatok egy friss vizsgálatot és ott minden jó, akkor ez megoldja a problémát?


A másik dolog, hogy 12 évesen és 16 évesen jártam pszichiáternél, 12 évesen bent is feküdtem egy gyermekpszichiátrián egy hétig, de nem született semmilyen diagnózis... Nem állapítottak meg semmilyen pszichés problémát.


Szerintetek ha egy olyan helyre jelentkezek munkára vagy mondjuk egy olyan egyetemi szakra (utóbbi nem szándékom, de ki tudja), ahol a mentális egészség nagyon komoly elvárás (pilóta, rendőr, stb.), akkor ebből lehet problémám, kizárhatnak csupán azért mert komolyabban vizsgáltak ilyen téren (vagyis azért voltak bizonyos tüneteim, ha konkrét diagnózis nem is született)?


Helyesírásért, írásjelekért bocsi, nagyon fáradt vagyok, de most volt csak időm kiírni...


A válaszokat előre is köszi!



2021. ápr. 6. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Dehogy látják, nem volt 10-12 éve ilyen hálózat!

Amúgy nem vagy rendben mentálisan, nem véletlenül vizsgáltak, szorongsz. Ne legyél pilóta meg rendőr, menj pszichológushoz.

2021. ápr. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok sem pilóta, sem rendőr lenni csak példa volt.


Egyébként köszönöm a diagnózist 1 oldal szöveg alapján :D

2021. ápr. 6. 01:25
 3/6 anonim válasza:
0%
Vadakat beszélő juhász még lehetsz.
2021. ápr. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szemészhez mindenképp menj el, hogy kapj egy diagnózist miszerint a szemed tökéletes. A pszihiátriát sajnos nem tudom, ez gondolom ott fog kiderülni.
2021. ápr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi évre visszamenőleg nincsenek bent az EESZT-ben az adatok. A pszichiátriai leletekhez csak pszichiáter szakorvos fér hozzá.
2021. ápr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet ám állítani ügyfélkapun keresztül, hogy akármilyen orvos, üzemorvos, háziorvos ne lássa az előzményeidet.


Persze meg tudja oldani, hogy a titkosítás ellenére is hozzáférjen, de ehhez az kéne, hogy pl. életveszélyes állapotban vagy intenzíven, különben meg nem teheti meg adatvédelmi okok miatt.

2021. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!