Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell vizeletmintát adni?

Hogyan kell vizeletmintát adni?

Figyelt kérdés

Mit tegyek akkor, ha hajnalban felkelek még előtte, mondjuk fél négykor? Utána még visszaalszok, majd hat körül kelek hogy menjek vizsgálatra. Valószínűleg ekkor is elmegyek mosdóba. Melyik körből kellene adni a mintát?


Nem tudom mikor fogok pontosan felkelni, de mivel nem szoktam végig aludni egy estét hanem felkelek és mosdóba is megyek így nem tudom mikor kellene a mintát eltenni. (mert valahol azt olvastam az elsőből kell, de így nem tudom melyik az első)


Illetve milyen dolgokra kell figyelnem ezzel kapcsolatban?



2021. ápr. 13. 09:39
 1/2 Contefleur ***** válasza:
100%
Minimum 3 órás vizeletnek kell lennie. Addig kéne tartanod. Szóval, ha éjjel 2-kor felkelsz, akkor a reggel 6 órai vizelet tökéletes. Ha 5-kor kelsz fel, akkor viszont a 6-óra túl korai, jó lenne az 5-órásból venni. A vizeletet általában középsugarasként kérik. Szóval kiengedsz egy kicsit, belepisilsz a gyűjtőedénybe, majd a végét a wc-be engeded. Igazából ennyi :)
2021. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 13. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!