Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Oltják még a kismamákat...

Oltják még a kismamákat időpont és beutaló nélkül csak kiskönyvvel? Bp vagy Székesfehérvár.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 15. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hivatalosan ez egy húsvét keddig tartó akció volt. Azóta elvileg csak a háziorvos küldhet a saját kvótája terhére. De tapasztalati infóm nincs, talán valakinek lesz (esetleg át kéne rakni a terhesség kategóriába a kérdést).
2021. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ott tettem fel, de valamiért átkerült ide.
2021. ápr. 15. 19:24
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es

Nem, akkor is kellett volna már regisztrálni, csak jó magyar szokás szerint odasunnyogtak sokan, mikor meghallották, hogy laza az ellenőrzés. Olyanok is, akik még csak nem is szoptattak, csak szimplán hazudtak. Én utólag jól seggbe rúgtam volna őket, meg azokat is, akik bucira beadták.

Húsvétvasárnap már egészen biztosan nem oltottak bemondásra.

2021. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3, már virágvasárnap se oltottak bemondásra, sőt előtte szombaton is talán csak az elején. Én nagycsütörtökön voltam, akkor terhességi kiskönyv kellett hozzá, időpont nem (külön rákérdeztem, azt mondták, a kismamaoltáshoz nincs időpont). Aztán húsvéthétfőn jelent meg a hírekben, hogy ez egy pár napos akció amire 6000 vakcinát különítettek el, a várandósok soron kívüli oltására.


Itt a cikk egyébként: [link]


Ebből az időpont hülyeség, a telefonszámok meg állítólag folyamatosan elérhetetlenek voltak, én nem is próbáltam. A háziorvosi javaslatot meg nem tudom, mikortól kérték, valakinek már kellett.

2021. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4-es

Akkor még egyszer: ott van, hogy regisztrálni kell(ett volna). Ennek ellenére 1.napon - ami valóban 1 héttel korábbi szombaton volt - enélkül állítottak oda sokan és fél 5-ig potyáztak.

[link]

Mivel 6000 adag volt elkülönítve, kifejezetten a potyázók miatt azoknak a jogosultaknak már nem jutott, akik 6001.-től kezdve regisztráltak volna. Következmény, felelős: természetesen nincs.

2021. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5, mégis hol kellett volna regisztrálni? Hülyeséget írt az újság, nem volt ilyen. Legalábbis nagycsütörtökön már nem. Ahogy időpontot kérni sem lehetett. Erre tényleg konkrétan rákérdeztem az oltóponton, hogy hol kellett volna, és azt mondták, hogy sehogy.


Azt meg nem igazán hiszem, hogy elfogyott volna az a 6000-es kontingens, mivel húsvét keddig tartott az akció, és húsvét hétfőig a telex szerint még kevesebb mint 4000 kismamát oltottak be.

2021. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os

Érdekes, akik regisztrálva álltak aznap ott a sorban, mégis tudták, hogy hol kellett.

Azt meg, hogy elfogy-e vagy sem, nem lehetett az 1.napon tudni, ezért mindenképp felelőtlenség volt fűnek-fának osztogatni, miközben sok öreg még értesítést sem kapott akkor még.

2021. ápr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7, az az első nap lehet hogy volt, meg esetleg a második, utána valószínűleg megszüntették, én legalábbis egyszer sem találtam meg. Egy nap alatt amúgy se fogyhatott volna el a hatezer, és nem tudom, milyen öregekről beszélsz, a kismamák tipikusan fiatalok.


Én is azért nem mentem hamarabb, mert a sajtóban azt írták, hogy időpont kell, meg ez-az-amaz. Aztán ismerősöktől hallottam, hogy nem így van, odamentem megkérdezni, és tényleg. Mikor ezt a kismama időpont dolgot kérdeztem, akkor csak néztek rám furán, hogy miről beszélek, ilyen nincs. Ennyire szuper volt a központi szervezés.

2021. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, sajna a háziorvosom elérhetetlen.
2021. ápr. 16. 10:09
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as

Olyan öregekről, aki később kapott azért, mert az odasunnyogó 25 éves nő hazudta, hogy ő szoptat, aztán valójában gyereke sincs. Nyilván nem közvetlenül vette el mástól és nem 1 db-on múlik (persze nem is 1-ről volt szó), de valahol közvetve az ilyenek miatt csak csúszik a sorrend, mert véges a mennyiség meg az oltási kapacitás.

Rengeteg más esetről lehet olvasni, amikor egyesek és kettesek kiskapuznak, holott a 2.csoport (65+) oltását (csak az 1.adag!) talán ma fejezték be.

2021. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!