Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az első covid oltás után...

Az első covid oltás után automatikusan megkapják a második oltás időpontját?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 16. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Férjem tegnap kapta és rá volt írva a papírra amit kapott a második oltása időpontja.
2021. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az oltáskor kapott kis papírba bele van írva. 4 családtagom már oltva van, mindnyájuknál így volt.
2021. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mennyire érezték az oltást? Én félős vagyok. Háziorvoshoz v oltópontra küldtek?
2021. ápr. 16. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az oltáskor kapott ambuláns lapon rajta van, külön fel is hívták rá mindenkinek a figyelmét. Semennyire nem éreztem és mások is mind ezt mondták a környezetemben. El is gondolkoztam, hogy tényleg megszúrtak? A hölgy nem is látta a szúrás helyét, mikor le akarta ragasztani. Utána este meg másnap minimálisan éreztem a karomat, mint egy kis izomláz. Naponta több száz oltást beadnak, olyan rutinjuk van, hogy észre sem veszed a szúrást. Mire leültem a székre, már mehettem is. Egy másodperc volt. Oltóponton voltam.
2021. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is félős vagyok, szinte semennyire nem lehet tényleg érezni. Háziorvosnál voltam.
2021. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott helyben megkapod a következő oltás időpontját. Én konkrétan semmit nem éreztem amikor beadták.
2021. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam időpontot. Az oltást meg sem éreztem.
2021. ápr. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért nem kaptam 2. időpontot, mert kismama vagyok, és nálam a szüléstől függ. A férjem kapott. Egyikünk se érzett semmit, mikor beadták (én Pfitzert kaptam, ő Sputnikot).
2021. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az oltási igazoláson fel van tüntetve az ismétlő oltás pontos dátuma, ideje. Nyilván a helyszín ugyanaz lesz, mint az elsőnél.

Az oltóponton naponta több száz, időnként több ezer oltást adnak be, egyrészt van rutin amúgyis, másrészt nagyon vékony a tű, nagyon pici a dózis. Meg sem fogod érezni.

Ne már, egy felnőtt ember fél egy oltástól? :-) Ne viccelj már! :-)

2021. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9, szerintem rossz ötlet az oltástól való félelmet cikizni vagy bagatellizálni. Nagyon jó, ha valakiben tudatosul, hogy így érez, mert tudat alatt irracionális módon az oltás ellen tudja hangolni az illetőt. Ebben az esetben nem akar majd elmenni, de mindenféle álindokkal fogja ezt a döntést megracionalizálni (persze ez nem szándékos hazugság). Ha a felszínre jön a félelem, felismeri az illető a saját érzését, akkor tudja kompenzálni.
2021. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!