Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nos, most akkor ez, hogy is...

Nos, most akkor ez, hogy is működik a vakcina?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy több információ is úgy szólt, hogy a vakcina nem gátolja meg azt, hogy tovább adjam másnak a vírust, akár mikor a teljes védettségi fázisba kerülök a második vakcina (mostmár lassan harmadik ha minden igaz) után.


Azonban sok olyan diszkurzust olvasok, hallok, hogy az egyik ember aztondja a másiknak, hogy oltasd be magad, hogy másokat ne fertőzz meg.

Illetve pont az előbb olvastam itt gyakorin egy kérdést, a jobbágy egészségügyis suliba jár és a suli nem fogja be engedni az oltatlanokat, mert nyílván ne adják át másnak a vírust. De akkor ezek szerint, ad mások irányába is védelmet vagy csak az irányomba, egy gyengébb lefolyás formájában? Mert ha az utóbbi akkor nem értem ezt az rgész mizériát.



2021. ápr. 22. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Arról van szó, hogy egyik oltás sem működik garantáltan minden egyes embernél. Oltástól függően valahol 70-95%-os hatékonysággal működnek.

Ez azt jelenti, hogy 100-ból átlagban 70-95 ember lesz védett, de 5-30 embernél sajnos nem fog hatékonyan működni ez a vakcina, és ő továbbra is megfertőződhet és fertőzhet másokat is.

És ugye előre nem tudni hogy az a vakcina nála most pont hatásos lesz-e vagy sem. Tehát azt lehet elmondani hogy egy oltott is fertőzhet, ha nála pont nem működött elég hatékonyan az oltás.

Csak ezt néhány idióta oltásellenes már úgy adta tovább hogy mindenki, aki oltott, az is ugyanúgy fertőz.

2021. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Egy nagy téboly az egész.Nincs vakcina csak maszk,meg kell várni míg kifejlesztik,van vakcina vagy 10 fajta,de nyugodtan választhatsz magadnak melyik a szimpatikus,mint a turkálóban a ruhát,egy oltás kell, kettő,jajj most már három,a kínai ugyanolyan jó, ja nem jó mégsem,oké akkor rendeljünk belőle 25 milliót, brit mutáns, indiai mutáns, afrikai mutáns ,erre is jó a vakcina, ja erre mégsem jó HE???
2021. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Az oltás értelme, hogy csökkenti a fertőződés esélyét, ha mégis akkor sokkal enyhébb lefolyású lesz (a nagy számok törvénye alapján), mondjuk elkerülheted a lélegeztető gépet, netán a kórházat is, és sokkal enyhébbek lehetnek a tünetek, könnyebben túléled, vagy csak alig veszel észre valamit.

Egyéntől függően ezek a variánsok.

De mindenképpen hasznos...

2021. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először a 3.ik válaszolóra reagálnék gyorsan.

Én ezt elfogadom, hogy vannak emberek akik így tényleg meg tudnak menekülni a lélegeztő gép elől. Mindazonáltal ha, ÉN úgy összegeztem a dolgokat magamba, hogy inkább nem adatom be magamnak, mert mást nem mentenék ezzel meg hisz aztmondták, hogy csak magamat tudom védeni, de ha ez igaz akkor miért zárnak ki mondjuk az egyetemről.

Viszont!!! Ha igaz, amit az első mondd, hogy végülis jó százalékban mégis ad védelmet másoknak is, tehát nem fertőzök, akkor miért nincs ez kommunikálva? És itt jön a reagálás a kettes válaszadónak.Én belőlem teljesen kiölték a bizalmat. Csak a zsarolás, a dezinformálás, a háború megy. Aki itt ki tud igazodni, és egy magabiztos válasza van erre az egész vakcina mizériára azt nagyon irigylem bár kicsit féltem is. Mert simán tévedhet ő is..

2021. ápr. 22. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező, teljesen megértelek, hogy a kormány politikája elbizonytalanított. Én azt gondolom, hogy a kormányunk egyszerűen az erő mutatásában hisz, és a legkívánatosabb falatot is erőszakkal próbálná a nép torkán lenyomni, mert ez a stílusa. Ha nem tudnám, hogy évek óta hogyan politizálnak, ez engem is elbizonytalanítana, de eddig is mindent így akartak átvinni. Nem kérdeznek meg senkit, Orbán kitalálja hogyan lesz, aztán megszoksz vagy megszöksz.


A másik rész az újságírók, de az egészségügyi kommunikáció hibája is. Azt ugyanis elmondták, hogy aki oltott, az is fertőzhet - de elfelejették hozzátenni, hogy sokkal-sokkal kisebb eséllyel, mint aki nem oltott. És persze eleinte az volt a helyzet, hogy ezt még nem annyira tudtuk, de akkor is a "nem tudjuk még" az újságokban már "fertőzni fog az oltott is" formában jelent meg.


Ha oltva vagy, akkor sokkal hamarabb kinyírja az immunrendszered a vírust, ha egyszer bekerült. Ezért sokkal kevésbé fog benned elszaporodni. Következtetésképp sokkal kevesebbet tudsz belőle másoknak is átadni, vagy szerencsés esetben semennyit.


De sajnos én is csak egy random internetes hozzászóló vagyok, bennem miért bíznál jobban? Szóval az lenne a jó, ha vannak orvos iserőseid, vagy talán most már a háziorvosod is egy kicsit felszabadul és lesz ideje, akkor őket megkérdeznéd, hogy csökkenti-e a fertőzés átadásának valószínűségét az oltás.

2021. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

mert mást nem mentenék ezzel meg

Ha oltott vagy, jó az esélyed arra, hogy ha elkapsz fertőzést, szervezeted az oltás miatt már rendelkezik alapvédettséggel, és rövid úton, netán tünetmentesen, szinte észrevétlenül túl is vagy rajta, és a fertőzési időszak, ami Tőled származna rövid és alacsony a fertőzési aktivitásod.

Ezzel másokat (is) védsz nagy eséllyel.

2021. ápr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!