Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A lazítási törvények vonatkozn...

A lazítási törvények vonatkoznak a tinikre?

Figyelt kérdés
Ha valaki pl 16-17 éves és nincs beoltva az attól mehet moziba meg ilyen helyekre, vagy meg kell várni hogy őket is beoltsák? Bocsi ha hülye kérdés de nem találok erről semmit a neten.

2021. ápr. 26. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell várni. Az a konkrét szabály, hogy "a védettek vihetik a kiskorú gyermekeiket". Tehát rettentő konkrét, mint mindig.
2021. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Mivel még nem oltanak 18 alatt, mehetsz mindenfele. Ha elkezdenek oltani (hamarosan), akkor majd eldől, hogy 18 alatt is lesznek-e oltással igénybe vehető dolgok. Én pl nem vagyok még 18 alatt vagyok, de már regisztráltam oltásra, megvan a jegyem a Budapest Parkba Tankcsapda koncertre, nehogy itt gondok legyenek.
2021. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[16-17 éves és nincs beoltva az attól mehet moziba meg ilyen helyekre] Igen, majd, ha lehet, akkor a védettségi igazolvánnyal rendelkező szülőjével, gyámjával, családtagjával.


┌ a koronavírus ellen védett személyek és a felügyeletük alatt lévő kiskorúak [*¹] számára több, eddig bezárt helyszín válik látogathatóvá ┘

┌ 17. § (1) Ez a rendelet a négymilliomodik COVID-19 elleni oltóanyaggal történő védőoltás első dózisa beadásának napját követő napon lép hatályba ┘

↑ A Kormány 194/2021. (IV. 26.) Korm. rendelete

A 194/2021. (IV. 26.) Korm. rendelet tételesen felsorolja, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkezők közül kik és hova vihetik magukkal a kiskorúakat. Például, moziba igen, de például uszodákba nem vihetik magukkal.

Hatályba még nem lépett, mert még több százezer oltás hiányzik a négymillióból.


[*¹] ┌ Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be. ┘

↑ 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről 2:10. § (1)


Itt tart a szabályzás. Mivel még Magyarországon nem oltják a 16-18 éves korosztályt - bár belátható időn belüli tervben van -, egyelőre önállóan nem lehetnek védettségi igazolvánnyal rendelkezők, csak megfelelő ilyen személyekkel mehetnek, például, moziba.

2021. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2021. ápr. 26. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja mehetnek mindenhova, kivéve: iskola.

Moziban nem fertőz, iskolában igen.

2021. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!