Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert estefele szokik fel...

Miert estefele szokik fel mindig a laz altalaban?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 29. 16:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én minden szót érték abból, amit mond a Séf, de nem értem mi köze van a kérdéshez. :D


Hogy kapcsolódik ez pont a lázhoz?

2021. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Senior Séf ***** válasza:
Elnézést, ha nem fejtettem ki bővebben, hogy érthető legyen. Tehát; napközben ugye dolgozik az antistressz hormon, a kortizol. Ettől pörög az ember, jól (a körülményekhez képest jól) érzi magát, hiszen a kortizolnak pontosan ez a szerepe. A kortizolt azonban estére lebontja a máj, ezért már nem tudja kifejteni a jótékony hatását. Tehát elesettebbek leszünk és a láz is felszökik.
2021. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Senior Séf ***** válasza:
Megjegyzem, addig örülhet az ember, amíg ilyen remekül működik a cirkadián ritmusa. Sajnos az idő előrehaladtával ez rendszerint sérülni szokott. A természet azt diktálná, hogy reggel, amikor felkel a nap, pattanjunk ki az ágyból, menjünk vadászni, gyűjtögetni, vagy valami módon előteremteni a napi betevőt. Tehát reggel/délelőtt mozgunk, fáradunk ki. Délben az ebéd után megpihenünk, délután rendbe tesszük a vadászszerszámokat, foglalkozunk a háziállatokkal, gyerekekkel, stb. Este a barátokkal beszélgetünk a tűz körül ülve. Ehelyett ma az megy, hogy későn fekszünk, ezért későn kelünk. Reggel kávéval életet lehelünk magunkba, bevánszorgunk a suliba/melóba, elüldögélünk délutánig, akkor elmegyünk valami feldogozott vackot magunkba tömünk, és megyünk egyet futni, vagy az edzőteremben kifullasztjuk magunkat stb. Este meg gépezünk, vagy a telefont buzeráljuk. Már eddig is igyekeztünk felborítani a cirkadián ritmusunkat, most a monitorok által kibocsátott kék fénnyel még egy oldalba rúgást kap a mellékvese. A cukor, a feldogozott élelmiszerek, a délutáni/esti edzés, a monitorok kék fénye mind-mind egy belső stresszforrás, ami emeli a kortizol szintjét, és lassan eljutunk oda, amikor már nem, vagy csak altatóval tudunk aludni, mert a túl sok kortizol gyulladást generál, a gyulladás viszont újabb stresszforrás, és bezárult az ördögi kör. És ahogy tegnap írtam, a melatonin csak a kortizol hiányában tud érvényesülni.
2021. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!