Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért tartják a Pfizert...

Miért tartják a Pfizert jobbnak, mint a többit?

Figyelt kérdés
Eddig mindig azt hallottam a leggyakoribb érvek között, hogy a pfizer jobb, és a többi szar ami nem amerikai vakcina, na de ha az emberek nagyrésze azzal indokolja félelmeit, hogy ez még túlságosan "új" akkor miért pont a nemrég kifejlesztett "újdonság"-nak számító Mrns vakcinát sztárolja, miért nem a régi fajta kínait/vektor vakcinát? Amit már régen is kaphatott akár gyerekkorában, vagy más oltásként. Szerintem ez egy olyan merően ellentmondás sok ember részéről, hogy félek tőle meg új, meg mert ki tudja mi van benne többi sületlenség, de a pfizertől ami egy teljesen új technológia attól nem tartana igazából.

2021. máj. 2. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Kína, Oroszország - keleti diktatúra, előbbi pedig híres a rossz minőségű termékekről.

Az AstraZeneca ugyan brit, de a vakcina hatékonysága kérdőjeles, ráadásul 12 hét a második oltás.

Pfizer - Svájc, ami amellett, hogy Nyugat-Európa, híresen jó termékeket gyárt, ráadásul a vakcina hatékonysága is nagyon magas százalékú.

2021. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem jobbnak tartják, hanem ellenőrzöttnek.
2021. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztába vagyok, de az emberek nagyrésze még mindig attól tart, hogy "jajj nagyon új dolog ez", de mégis a Pfizer a legeslegújabb dolog a vakcina piacon, és hiába "átlagban" jó terméket gyárt, ez nem biztosíték semmire igazából. Amúgyis Kína, és az Oroszok is nagyhatalmak óriási technológiával, de persze tudom hogy nem csak ezen múlik, csak nekem nagyon ironikus ez a hozzáállás :D
2021. máj. 2. 12:15
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

Mer Gyúrcsány ferenc monta, hogy putyin gonosz diktátor nem szabad veni tölle. a kinaiak meg deneverzabalok! Miatuk van a virus. A kinai oltás mereg! Meg akarnak mergezni.

Ojan okos a ferenc!

2021. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

#4 Nem.


Egy diktatúrában azt mond az ellenőr, amit a hatalom elvár. Svájcban nincs diktatúra.

16 vagyok, de ha kötelező lenne, akkor is csak Pfizert adatnék be.

2021. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Ember panaszkodik arra hogy nem alakulnak ki a védettség semennyire, vagy csak kis százalékban, az antigén (vagy antitest?) teszt nem lesz jó.


Én jelenleg nem tudok oltatni mert átestem a víruson, de ha letelik a 4 hónap azt a vakcinával fogom felvenni amelyik az EUn kívül is teljes mértékben "elfogadott" lesz abban a pillanatban.


Konkrétan Svájcra gondolok.


Leginkább én ezeket az érveket olvastam, amit érdemes említeni, nyilván van sok "mikrochipes" és hasonló idióta, azokat nem érdemes számba venni.

2021. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de mióta svájci a pfizer? Én azt hittem, hogy amerikai, illetve a biontech az meg német.
2021. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem csak annyi, amit az első leírt, persze ebben is van igazság.

De szakmai szemmel nézve:


Pfizer: hiába "új" módszer, magát a technológiáját már 20 éve kutatja és fejleszti Karikó Katalin. Attól, hogy MÉG korábban nem került piacra ilyen módszerrel gyártott vakcina, még nem jelenti azt, hogy rossz. Sőt, honnan tudjuk, hogy nem pont most akartak volna az influenza ellen ilyen típusú oltást kiadni, vagy bármi ellen? A Covid nyilván keresztülhúzott minden tervet a tudományos világban. A labor, ahol én is dolgozom másféle molekuláris biológiai kutatásokat végez, és mióta covid van, nálunk is megkezdődtek a coviddal kapcsolatos kutatások, pedig a profilunk közel sincs ehhez.

Moderna: szinte ugyanez, ugyanúgy RNS-en alapul.


Kínai, orosz: a nem megfelelő informáltság a probléma, illetve az, hogy az EU nem engedélyezte őket - pont a megfelelő dokumentáltság hiánya miatt. Így kérdésesek a vizsgálatok, amiket végeztek, a kiadott eredmények pontossága, a hatásfok, stb. Felelős szervezet nem engedélyez ilyet - nálunk is csak a kínai és orosz befolyátság miatt engedélyeztette Orbán, szinte 100%, nem véletlen, hogy a legtöbb EU-s ország nem, sem pedig maga az EU nem engedélyezte így őket.

Illetve a kínainak elvileg nincs túl nagy hatékonysága, bár ennek nem néztem még alaposan utána, nem volt rá időm még.


AstraZeneca: kicsit kisebb LEHET a hatékonysága (60-90% között lehet egyéntől függően, míg a Pfizeré 95%), mint a Pfizeré, de az a pár vérrögös eset elijesztett mindenkit annak ellenére, hogy nagyon nagyon minimális esély van rá, hogy előjöjjön ez a mellékhatás. Hétköznapi gyógyszereknek is vannak igen ritka mellékhatásai, amikre szintén nagyon nagyon kicsi az esély, hogy pont nálad jön elő, de ezekről nem tudunk, mert már régóta forgalomban vannak, most meg a covid miatt a vakcinákon a világ szeme és minden hibát nagyítóval keresnek, főleg a hozzá nem értők.


Ettől függetlenül LEHET nagyon jó az orosz és kínai is a régi fajta technológiával, a probléma a dokumentáltságban és annak hiányában, nem megfelelően publikáltságában van.

2021. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

Az Astráról megpróbálták beadni, hogy nem az okozta a vérrögös eseteket, de teljesen nyilvánvaló, hogy igen, ezek után nyilván nem kapkodnak érte.


A kínai után rengetegen csináltattak vértesztet és semmi antitestjük nincs, egyrészt. Másrészt Kína volt az, aki eleve megfertőzte a világot ezzel a fssal, majd náluk lement 2 hónap alatt, mindenki más meg azóta szenved, szóval dugják fel a vakcinájukat. Amivel magukat szinte biztos, hogy be sem oltották...


A Szputnyiktól nyilván amiatt irtóznak az emberek, mert orosz, és mert nem kapott meg minden EU-s engedélyt. De most már egyre többen merik kérni, összetételben meg mellékhatások tekintetében nagyjából ugyanaz, mint a Pfizer... aztán persze a hosszú távú hatásokról még senki nem tud nyilatkozni.


Modernát szerintem sokan kérnének, de az csak a protekciósoknak jár normál esetben, a teljesen amatőr versenysportolók például megkapják, hiába fiatalok és egészségesek és kaphatnának bármit, dehát mégiscsak versenyeznek kéthavonta egyszer a tápiószecsői judo klubban, így nekik jár a jobb vakcina. :)


A Janssen nem tudom, mikor jön, de amiket írtak róla, nem hiszem, hogy túl népszerű lesz. Ugyanúgy felröppentek ezek a vérrögös dolgok, mint az Astránál, így biztos nem fognak kapkodni utána.


De egyébként a Pfizerre is egyre többen panaszkodnak, több országban indítottak már vizsgálatot, állítólag az adenovírus is terjedőképes benne... illetve elég súlyos mellékhatásokat okoz (egyébként mindegyik) és elég sok embernél. Oltás után rögtön, vagy pár nappal kezdődő rosszullétek, extrém magas vérnyomás, vérnyomásingadozás, extrém magas pulzus, magas láz, szédülés, fejfájás, gyengeség, lábfájás, súlyos kiütéses reakciók, és még sorolhatnám... és nem csak 1-2 napig ám, hanem hetekig. Persze ezeket igyekeznek minél inkább titokban tartani, hogy ne rettenjenek el az emberek, dehát ahogy egyre több lesz az oltott, úgy derülnek ezek ki... és ugye, ezek még mindig csak a rövid távú hatások.


Egyébként a Szputnyikról is felreppent valami hír, hogy az meg a herpeszvírust aktiválja... vagy az is a Pfizer volt? Nem is tudom már...

2021. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Attól, hogy lepontoztok, attól még ez az igazság. :)
2021. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!