Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A paracetamol-tartalmú fájdalo...

A paracetamol-tartalmú fájdalomcsillapítókról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az országban ahol élek nagy divat.

Otthon, Magyarországon nem tudom milyen alapúak a szerek.


Érdemes ezt használni, vagy miben különbözik egy Advil-tól vagy Algopyrin-től pl?



máj. 2. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem gyenge az a fájdalomcsillapító izuletgyulladasra.
máj. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
A Rubophen, a Benuron, a Neo Citran, a Coldrex, és a Panadol is paracetamol hatóanyagú. Meg nyugodhatsz itthon is divatban van.
máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem, nem hatott semmit se.
máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
12%
Lehetőleg kerüld a fájdalomcsillapítókat. Ha kinyomod a tűzoltó szemét, és az megnyugodva hazamegy, mert nem lát tüzet, attól még a tűz ott marad és rombol tovább. A fájdalom sohasem betegség, hanem a betegség egy tünete. Ha megszünteted a tünetet, hajlamos vagy elhinni, hogy amúgy minden rendben van, és közben a betegség csak rombol tovább.
máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem fájdalomcsillapítóként nem vált be, csak akkor veszem be, ha véradásra készülök, és akkor van szükségem fájdalomcsillapítóra. Lázcsillapítónak viszont nekem ez a legtökéletesebb.
máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Sokkal gyengébb a fájdalomcsillapító hatása, mint az Advil (ibuprofen) vagy Algopyrin (metamizol-nátrium) hatóanyagának. Másrészt viszont ha az ajánlott maximális dózist néhányszorosan túlléped, halálos májkárosodást szenvedhetsz. Sajnos sokan nem gondolnak rá, hogy egy csomó recept nélküli készítményeben van paracetamol, beszedik őket együtt, aztán jön a májátültetés.


De ha észnél vagy, odafigyelsz, és elegendő a mérsékelt fájdalomcsillapító hatás, akkor megfelelő lehet. Előnye, hogy nem ingerli a gyomornyálkahártyát úgy, mint pl. az ibuprofen.


Régóta használják ezeket Magyarországon is, legalább én a 90-es években voltam kisgyerek és határozottan emlékszem az eperízű Panadol szirupra.

máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én fejfájásra szoktam szedni, ez, ami bevált számomra
máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Megfelelő dózisban jó fájdalomcsillapító, csak éppen a betegek túl kicsi dózisban szedik, háromszor 1g már jó belőle, napi 4g felett viszont májkárosító. Továbbá zéró gyulladásgátló hatása van, tehát gennyes fog fájdalmára nem sokat fog érni.
máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!