Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok jó orvos-rossz...

Az orvosok jó orvos-rossz orvost játszak?

Figyelt kérdés
Vagy van amelyiknél tényleg az empátia teljes hiánya lehető fel és van aki empatikusabb veled mit anyád?
2021. máj. 6. 13:30
 1/6 Tepfal ***** válasza:
100%
Nem, csak orvosból is van ilyen meg olyan személyiség, ahogy minden szakmában. Attól is függ, hogy mennyire leterhelt az orvos, pl. nehéz türelmesnek lenni és rádszánni az időt, amikor még 30 beteg várakozik kint.
2021. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Orvosoknak lehetne elvárás a "viselkedés, dühkezelés" pláne ha más beteg baszta fel nem?

Ismertem olyat aki képes volt leordítani a másik fejét aztán a következővel egyből teljesen empatikusan tudott beszélni.

2021. máj. 6. 13:58
 3/6 Tepfal ***** válasza:
100%

Igen, elvárható lenne egy normális országban. Ahogy az is, hogy aki kétszer annyi időt töltött tanulással egy sokkal nehezebb egyetemen, mint amit én végeztem, sokkal nagyobb felelősséget vállal minden egyes nap, az ne fele annyit keressen, mert hálapénzért kelljen kuncsorognia.

Egyébként vannak jogaid és nyújthatsz be betegjogi panaszt, ha úgy gondolod, hogy nem kaptad meg a megfelelő ellátást. Olyat nem ismerek, akinek ebből bármi érdemleges haszna lett volna sajnos, de a jogi lehetőség adott.

2021. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem az ellátással van itt a probléma általában, hanem a viselkedéssel, de nem minden orvosnál, bár orvosból is tapasztaltam olyat aki úgy érezte jobban tudja, hogy a vegyi gyárba milyen körülmények vannak mint az abba dolgozó mérnök, szóval nem mindig a beteg okoskodik.
2021. máj. 6. 14:44
 5/6 Tepfal ***** válasza:
Szerintem az is kimeríti a nem megfelelő ellátás fogalmát, ha pl. az orvos oribál velem, megaláz, stb. Tehát ilyen esetben is lehet panaszt tenni, mondjuk tény, hogy ezzel nem fogsz elérni kb. semmit. Sajnos a legtöbb apró bunkóság nem üti meg azt a szintet, amiért panaszt lehetne tenni, ez tény. Ha nagyon nem szimpatikus az orvos és van rá lehetőség, váltani szoktam.
2021. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk Magyarországon sok "ételmiségi" betegnél tényleg nem használ a szépszó, mert megtanulták a társadalmi helyzetükbe, hogy ami halk az nem fontos, meg hogy a "dohányzás egészséges nagyapám 70 évig élt nagyanyám meg meghalt 50 évesen és nem dohányzott" szintű emberek, bár gondolom itt inkább csak jó kifogás mert van 1 érvem, még talán ő is elhiszi ha sokat mondogatja.
2021. máj. 6. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!