Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik az az oltás ami a...

Melyik az az oltás ami a legkevésbé fájdalmas?

Figyelt kérdés

Nekem az a bajom hogy a vállba adják, és én akkor mindenképp ráfeszítek. Úgy meg mindig tök fájdalmas. A hatóanyag bejutása is fájdalmas lehet. Na de melyik?

Melyik az ami a legkevésbé fáj? Nem lehetne intravénásan beadni, vagy szerezni magamnak hatóanyagot, és beadnám magamnak intravénásba? Csak ne az izomba kelljen.

A mellékhatások egyáltalán nem érdekelnek. Melyik hatóanyag lehet a leg-fájdalom mentesebb?



2021. máj. 8. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiket ugyan azzal a tűvel adják be. Mármint érted, ugyan olyan vastagságúval. Szóval ugyan annyira fájdalmas. Én oltáskor megláttam hogy valami mesefigurás óra van a falon, el kezdtem rajta gondolkodni hogy az vajon melyik meséből van, aztán szólt is a doki, hogy kész vagyunk. Ennyi figyelemelterelés elég volt ahhoz, hogy észre se vegyem. Aznap még zsibbadt kicsit a vállam, ennyi volt az összes fájdalomérzetem.
2021. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1 Értem amit írsz, de nekem csak az a bajom hogy izomba adják. Az a fájdalmas. Amikor valaki intravénásan nyom be valamit, az nem is fáj, mert csak egy kis bőrön megy át a tű. Viszont ha a befeszült izomba megy bele, az eléggé fájdalmas tud lenni.

Szóval akkor a hatóanyagok között nincs különbség? Egyik sem csíp vagy ilyesmi?

2021. máj. 8. 08:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon tűfóbiás vagyok, az izomba adottól különösen félek. Én AstraZenecát kaptam, nem csíp, nem feszít, sikerült ellazítanom, így tényleg csak nagyon pici szúrást éreztem. És a többi oltóanyagról is ezt hallottam, ebben nincs különbség köztük. Egyedül a kínai tér el annyiban, hogy ott rendkívül rövid a tű. De igazából az érzésen ez sem változtat.
2021. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell feszíteni? Egy másodperc az egész. Ha nem oda figyelsz, észre se veszed. Ha feszíted, teljesen mindegy, hogy melyikkel oltanak, mert nem a vakcinától fáj, hanem a tűtől.
2021. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Sinot kaptam, és nem éreztem semmit. 3 másodperc sem volt az egész a végéig.
2021. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Alapból eléggé befeszült vagyok. Nekem nem könnyű ellazulni, főleg ha épp ilyen helyen vagyok. Nem igazán tudom elterelni a figyelmem.

De ezek szerint a vakcinák között nincs különösebb különbség. Ezt azért jó tudni.

2021. máj. 8. 09:13
 7/14 A kérdező kommentje:
Amikor a kórházban is voltam a vállba adott úgy fájt mint az állat, de volt egy amit a fenekembe lévő izomba adtak, ott bele is tört a tű, azt hittem elájulok. Amikor viszont intravénásan adtak be valamit, ott semmit nem éreztem.
2021. máj. 8. 09:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Megvannak rá a trükkök, hogy ellazuljon a karod, csak szóljál, hogy ez neked probléma. Pl. ha behajlítod a karod, és a tricepszbe oltanak, akkor azt nem igazán tudod megfeszíteni. Oda is nyugodtan be lehet adni. Itt az oltóanyag mennyisége nagyon kicsi, kisebb mint egy átlagos oltásnál, szóval ha sikerül ellazítani, akkor csak a bőröd átszúrását fogod érezni, ugyanúgy, mint mikor vénába szúrnak.
2021. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, 6? Az oltás nem fájdalom. Az infarktus vagy a foghúzás érzéstelenítés nélkül igen. Ne bohóckodjál már.:)
2021. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem se sikerült ellazítani, fájt mikor beadták, a karom azóta se az igazi.
2021. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!