Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem furcsa, hogy 6 hétre az...

Nem furcsa, hogy 6 hétre az első Astra Zeneca után már adni akarják nekem a másodikat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy lehet, sőt már 4 hét után is lehet ha valakinek nagyon sürgős, de nekem pont nem sürgős, én azt szeretném, hogy minél magasabb legyen a védettségem. Ezt meg is mondtam ott az oltóponton, mikor mondták hogy mikor menjek vissza...annyi volt a válasz, hogy ugyanakkora lesz a védettség így is, ez időközben kiderült, az elején még nem tudták. De szerintem ez nem igaz, csak pörgetni akarják az oltásokat. Mit gondoltok? Én akkor lennék nyugodt, ha eltelne az a 12 hét a két oltás között. Nem űz a tatár, szeretném, hogy ha már beoltattam magam, legalább értelme is legyen.
2021. máj. 10. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
És mi a gond? ha hívnak, akkor épp nem tudsz menni, mert ...
2021. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Az Astrát sokan elutasítják, így kevesebbet kell várni rá.
2021. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%
Annyit kell rá várni, amit felajánl a rendszer. A második oltás időpontját nem lehet amiatt előrehozni, mert valakinek nem tetszik a 6 hét,az oltóponton erről nem születik és nem is születhet más döntés.
2021. máj. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most vagy mindenki félreértette a kérdést, vagy én fogalmaztam nagyon félreérthetően.

#1 nem fognak hívni, az első oltáskor megkaptam az időpontot a másodikra, 6 héttel az első után lenne a második.

#2 arra hivatkoztak mindig a 12 hétnél, hogy ha 12 hetet várunk a két oltás között, sokkal magasabb lesz a védettség. Ezt nehogy már felülírják azzal, hogy sok vakcina maradt, akkor eloltjuk őket hamarabb...

#3 te értetted félre legjobban, ennyire azért nem írtam zavarosan. Nem előrehozni aksrok, hanem kitolni, rendesen kivárni az eredetileg előírt 12 hetet.

2021. máj. 11. 09:06
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Igen, akkor valóban félreértettem. Úgy tudom én is, hogy alapból 4-12 hét a második oltás, de ez nem tudom mitől függ,az oltóponton kell ezt jelezni, amit megtettél, de a papírodra mi lett írva végül? Egyébként azt is megteheted, hogy az adott időpontot lemondod az oltóponton és utána majd foglalsz újat későbbre.
2021. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első adagnál nekem is 3 hónapot mondtak, hogy akkor lesz a következő, aztán pár napja hívtak hogy menjek...


Szerintem ezeket a dolgokat már inkább politikai motivációk mozgatják, nem egészségügyiek.

2021. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem 4 hétre adták, szerintem nincs ezzel gond. Mondják, hogy hatékonyabb, ha kevesebbet várnak.
2021. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondanak sokfélét. Az igazságra szerintem még várnunk kell.
2021. máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én május 5-én voltam és 12 hétre kaptam időpontot, pedig örültem volna, ha hamarabb kapok (Miskolcról van szó egyébként).
2021. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 én is pont május 5-én voltam :) És igy kaptam 6 hétre rá a második időpontot.

Na mindegy, elmegyek rá, remélem így is hatásos lesz az oltás védettség szempontjából.

Egyébként meg úgyis úgy lesz ahogy a 8.válaszoló leírta.

2021. máj. 12. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!