Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 1,5 perces CT az normális?

1,5 perces CT az normális?

Figyelt kérdés
koponya CT tartott eddig nálam. A leletre az van ráírva, hogy rutin.

2021. máj. 25. 04:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Mri az ami félórás.

2021. máj. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a választ. Igazából nem elírás, hanem tényleg nem tartott 2 percig sem a vizsgálat. Alig toltak be és már szinte rögtön kész is lett. Meg is lepődtem, mert már korábban is voltam CT és MR vizsgálaton is, de a CT is jóval tovább tartott ennél.
2021. máj. 25. 08:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet fejlettebb gépük volt. :)

fogászatnál nekem is 1-2 perces volt az egész.

2021. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez lehetséges, vannak már nagyon gyors gépek.
2021. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30 másodperces egy panoráma röntgen. Én még azt is sokallom, lényegében a másodperc töredéke alatt elkészül a kép, a 3D miatt tart időbe, de az is max. 1 perc kéne, hogy legyen. A pet ct 8 évet elvesz az életedből, mármint 8 évnyi terhelést kapsz. Koponya ct teljesen értelmetlen 2021-ben, mármint akinek nem számít az egészsége az csinálja.
2021. máj. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Az új CT-k már spirál CT és a gantry 2-3000 fordulaton forog. Magyarul 2 röntgencső van bennük és környílás körül 2-3000-as fordulaton forognak (néhány száz kiló). Összehasonlításképpen a jobb mosógépek tudnak max 1600-as fordulatot.


Mindezeket összeadva másodperceket megcsinálják a szeleteket a koponyádról.

2021. máj. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!