Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem szabad ruhát viselni...

Miért nem szabad ruhát viselni mellkasröntgenhez, miért "árnyékol" jobban egy vékony póló mint x centi emberi szövet?

Figyelt kérdés

Ma kell mennem tüdőszűrésre és őszintén szólva már most rosszul vagyok tőle. Nagyon fázós vagyok és nem szívesen mutatkozom senki előtt "meztelenül", rettenetesen kellemetlen mindig ez a vizsgálat, igyekszem húzni-halasztani mindig, pedig tudom hogy nem kéne.

A fém ékszereket, merevítős melltartót persze értem, hogy miért nem szabad viselni..

De nem teljesen értem, ennek mi a jelentősége hogy tilos egy vékony pólót, vagy merevítés nélküli melltartót viselni? Ha pl. a melleimet képző több centis szöveten, meg a belső szerveimen átmegy a röntgen, akkor egy pamut trikó miért állítja meg?

Mi értelme ennek a szabálynak?


2021. máj. 31. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Hidd el, hogy nem azért van a szabály, hogy az asszisztensnők kukkolhassanak téged.


A fejedben kéne rendet tenni, nem a szabály értelmét keresni!


Orvosilag így indokolt, ha nem értesz hozzá, akkor ne szólj bele, hanem kövesd a nálad okosabb és szakmailag kompetens orvos előírásait.

2021. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Katona Dius ***** válasza:
100%

Amúgy meg ne aggódj, napi szinten annyi félmeztelen embert látnak, hogy pont te nem fogod érdekelni őket.

Én elég szégyenlős vagyok, szóval ilyenkor engem is a frász kitör, én ezzel szoktam magam nyugtatni, hogy láttak már 2000 másikat XD

2021. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

Nyilván követem az előírásokat. Sehol nem állítottam, hogy értek hozzá. Ha értenék hozzá, nem kellene kérdeznem.

2021. máj. 31. 15:53
 4/12 A kérdező kommentje:

#2

Tudom, nőgyógyásznál pl. semmi problémám nincs. De ott evidens hogy pucérnak kell lennie az adott résznek.

Itt is csak az zavar, hogy nem értem miért zavarná be annyira a képet egy leheletvékony pamut. :D

2021. máj. 31. 15:54
 5/12 anonim válasza:
100%
Teljesen laikusként jogosnak érzem a kérdésed :) Én is nagyon szégyenlős vagyok és épp a múlt héten voltam röntgenen. Az asszisztens meg is jegyezte, hogy nem kell ennyire szényenlősnek lennem, mert ők tényleg annyit láttak már, hogy abszolút nem érdekli őket, ki hogy néz ki. :) Igaz, engem sem nyugtatott meg teljesen, de azért valamennyire vigasz :)
2021. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Azért, mert a tested akarják röntgenezni, nem a pólót.
2021. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az asszisztenstől függ. Eddig 4x voltam rtg-n nőnél, egyszer pedig egy férfinál. Ő külön szólt, hogy melltartót vegyem le, de a pólómat utána visszavehetem.
2021. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Apu is pólóban röntgenez, csak ne viseljen a női beteg fémkapcsos, fémmerevítős melltartót. Ő azt mondja, nem ad az a vékony ruha olyan árnyékot, amitől ne lehessen látni a képet.
2021. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Minden zavaró körülményt ki kell zárni. Ha bezavar valami, (mondjuk a pólód címkéjében még ott figyel a kisütött lopásgátló hurok)

akkor a röntgent meg kell ismételni, dupla sugárdózis, nagyobb rák kockázat.

Kórházi személyzet előtt aztán tényleg nem kell parázni, ők már mindent láttak.

2021. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Felénk sem kell már levenni a pólót.
2021. máj. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!