Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikortól van Társadalom...

Mikortól van Társadalom Biztosításom?

Figyelt kérdés

December óta nem tanultam és nem is dolgoztam sajnos. Nem volt TB-m. Ma iratkoztam be egy iskolába, OKJ-s képzésre.

A kérdés az lenne, hogy mikortól van/lesz TB-m? Majd csak ha elkezdek járni iskolába vagy már most a beiratkozás után van?


2010. aug. 25. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Miylen suliba jártál? Mert ha októberig érvényes a diákigazolványodon a matrica, akkor addig elvileg fizetik utánad a TB-t. Szóval elvileg jelenleg is van.
2010. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, az előző sulimat tavaly november végén ott kellett hagynom és addig ideiglenes diákigazolványom volt, ami 2010. januárjában járt le..
2010. aug. 25. 17:52
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ma fizettem be a leendő iskolámba a diákigazolvány igénylő csekket.

És befizettem az előző sulimba is, csak sajnos bizonyos okokból ott kellett hagynom, csak októberben vagy novemberben (nem tudom pontosan) kértem ideigleneset, ami ahogy írtam már, januárig volt érvényes.

2010. aug. 25. 17:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Hű akkor ez jó kérdés... De elvileg akkor, amikor beiratkoztál! De egy hét múlva már te is mész suliba, nem? vagy nagyon sürgős lenne ez a TB ügy?
2010. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért lenne sürgős, mert most a beiratkozásnál kaptam egy papírt, amit a háziorvossal ki kell töltetni illetve azt mondták, hogy beutaló kell tüdőszűrésre, bőrgyógyászatra.. na ilyet se hallottam még iskolától. A másik, hogy én nem régen elköltöztem otthonról, messze laktam innen, és még nem kértem át a kartonomat, és most se időm,se pénzem hazamászni emiatt:S Legalább e-mailben megírták volna, mert én a beiratkozás előtt rengeteg e-mailt váltottam egy ottani titkárral.. :S Ez így hirtelen megdöbbentett..


(egyébként érdekes az a papír, mert semmi olyan nincs rajta, hogy "orvos aláírása,pecsét" stb) Fel van sorolva egy csomó betegség, kettőspont pont-pont-pont. + az adataim kellenek meg az én aláírásom. Ezt még én is ki tudnám tölteni.. :S )

Na, ezért kérdeztem ezt a TB-s ügyet. Nem érdekel, megmondom majd szeptemberben a sulinak, hogy ha majd adnak ideiglenes diákot, akkor megcsináltatok mindent, addig nem tudok sehova menni, sorry.

2010. aug. 26. 07:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a néhány vizsgálat nem is a sulinak kell, hanem ha lesz gyakorlati helyed oda kérik a melóhoz! Nekem is csak 2 hónap után lett gyakorlati helyem, addig nem is kellett szinte...
2010. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor annyira nem s.o.s. a dolog? Nekem azt mondták, így mondták hogy: "jó lenne szeptember 1-jéig.." de én csak ha megkaptam az ideiglenes diákomat szeptemberben akkor tudok csak hazamenni (elég sok km-re laktam innen, és teljes árú jegyekre a jóisten pénze nem lenne elég.) mindegy, majd akkor szeptemberben megcsináltatom ezt a vizsgálatot, nem érdekel.

köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 26. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!