Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Segített a pszichológus? Hány...

Segített a pszichológus? Hányadik után találtad meg az igazit? Mennyi ideig jártál hozzá? Hányszor jártál hozzá havi szinten? Valóban meg tudtál előtte nyílni és mindent el modnál neki vagy maradtak titkaid?

Figyelt kérdés

Hogyan kezel egy pszichológus,mik az első lépések?


Hogyan tudott rajtad segíteni?


Hogyan tudtad le zárni a rossz dolgokat?


Minden egyéb információ érdekelne,előre is köszönöm szépen mindenkinek.



2021. jún. 16. 20:15
 1/8 A kérdező kommentje:

Valóban sokat tud segíteni?

Vissza tudsz jönni az ő segítségével a normális életbe?

2021. jún. 16. 20:21
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak félig tudok válaszolni a kérdlsedre, a többi engem is érdekelne, én is most vagyok újra ott, hogy pszichológust keressek.


Voltam egyszer egy pszichológusnál, aki őszintén megmondta nekem, hogy ő hozzám kevés, nem fog tudni segíteni, inkább keressek fel egy pszichiátert.

Anyagi okokból csak egyszer voltam egy pszichiáternél is, ő nem volt túl szimpatikus, nem is szívesen mentem volna vissza hozzá.

Most úgy tervezem, hogy egyszerre keresek pszichiátert és pszichológust is.

2021. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok kerdes :)

Ket eve jarok pszichologushoz.

Ket eve egy krizisen mentem keresztul, es ekkor javasolta egy pszichologus baratom, hogy keressek valakit. O ajanlott is egyet, es mivel nagyon melyen voltam, elmentem hozza. Emlekszem, hogy mar az, hogy felhivtam es megbeszeltunk egy idopontot, nagy megkonnyebbules volt.

O kivulallokent szemlelte az esemenyeket, es olyan kerdeseket tett fel, amik segitettek mas szemszogbol nezni a problemat. A krizis feldolgozasaban abban segitett a legtobbet, hogy elfogadtam, hogy nem orultem meg, hanem tenyleg egy rossz kapcsolatban voltam.

Kesobb onismeret miatt folytattam nala, az tart a mai napig.


Amiben nekem latvanyosan segitett (eszrevetlenul szivargott belem):

1) sokkal nyugodtabbnak, kiegyensulyozottabbnak erzem magam, mint barmikor

2) korabban mindig magamra vettem azt, ha valaki valami rosszat mondott nekem. Most mar nem annyira ijedek meg, es megertem, hogy ez nem rolam, hanem a masik felrol szol.

3) tudatosabb vagyok az erzeseimet illetoen. Es megtanultam: erzeseket nem kerdojelezunk meg.


A titkok: ugy indultam neki, hogy 1-2 tema kivetelevel mindenrol beszelek neki, mert csak igy van ertelme. Ez volt a fogadalmam. Ezt nem nagyon tudtam tartani, illetve nem is ereztem, hogy nem tartom. Eleinte mondta is a pszichologus, hogy nagyon jok az elharito mechanizmusaim, meg erzi, hogy sok mindent nem mondok el. Ezt akkor nem ertettem, mert en azt hittem, hogy mindenbe beavatom :) most mar ertem, hogy mi volt akkoriban.

Volt egy nagy titkom, amit senkinek nem mondtam el. A pszichologusnak sem akartam. O raerzett, hogy ez fontos lehet, majd egyszer rakerdezett: miert nem akarom elmondani? Ekkor ertettem meg, es vegul elmondtam neki. Borzaszto nehez beszelgetes volt, de azota sem beszeltem errol senkinek. Szerintem nehez kimondani dolgokat. Hiaba ismeri be maganak az ember, egy masik emberrel megosztani ezeket nehez. Most mar melyebbre tudunk menni, de szerintem meg mindig tavol tartom magamtol.


Azt hiszem, az kiderult: en az elso pszichologushoz jarok. Senki masra nem cserelnem le :) o klinikai szakpszichologus. Nekem nagyon bejott, es azt szoktam mondani, hogy mindenkinek kellene pszichologushoz jarnia, mert nagyon jot tesz :)

Nem setagalopp sokszor, de nagyon megeri. :)

Lehet, nem valaszoltam mindenre, de kerdezz, kerdezzetek nyugodtan :)

2021. jún. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Nagyon jó ezt hallani,örülök hogy neked már sikerült. 🙂

Nem szeretnék túrkálni a zsebedben de mennyibe kerül egy óra?

2021. jún. 17. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok: 9.000 Ft/50 perc. Engem meg valami miatt kedvezmenyesen vallal, mert a honlapjan 10.000 Ft van.

Es az az 50 perc tenyleg az enyem, nem beszel magarol.

2021. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm.

Ezek szerint te mázlista vagy. 🙂

Most néztem itt a közelben,véleményeket is olvastam,állítólag jó szakember,50 perc 15.000ft 😕

Azért ez egy kicsit sok.


Néztem egy másik szakembert is, róla nincsenek jó véleménnyel és ő is 15000ft.

2021. jún. 18. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Pszichoterapeuta képzettséggel is rendelkező pszichiáterhez járok.

Vele most kezdtem el a terápiát.

Az előzőhöz sokáig jártam. Segített, de nem mindenben tudott azzal a módszerrel. Az általam felhozott témákról beszéltünk.

Sématerápiám lesz most. Elmondta, hogy mi a módszer lényege. Teszteket adott.

2021. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszert is szedek.

Előző válaszoló vagyok.

2021. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!