Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van, láttatok már rokkantsági...

Van, láttatok már rokkantsági ellátáshoz formanyomtatványt a neten? mert én csak a kivételesihez találtam.

Figyelt kérdés

Budapesten igényeltem megváltozott munkaképességűek ellátását, amit elutasítottak mert nincs annyi munkaviszonyom, viszont C2 esre 38%os egészségügyi állapotot állapítottak meg, amivel elvileg, a saját oldaluk szerint:

[link]

Kérelmezhetek rokkantsági ellátást, ott nem a munkaviszonyt nézik, hanem hogy fizettem e Tbt, azt meg folyamatosan fizettem.


Szóval valaki látott esetle rokkantsági ellátáshoz formanyomtatványt? Hogy felkészülve menjek.



2021. jún. 20. 15:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Zavar van a fejedben.


Megváltozott munkaképességűek ellátását kérheted. Ha jogosult vagy, akkor vagy rokkantsági vagy rehabilitációs eljárás jár.

Ha biztosítási idő hiánya miatt utasítottak el, mindegy, minden az egészségi állapotod.

2021. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Olvasd végig a kérdést, ott a linkben hogy a kormányablakban kell elindítani. És azohhoz nem írnak egy betű ledolgozott napot sem, c2 es besorolású vagyok, most hívtam a 1818 at (gondolom ő sem hülye), aki szintén azt mondta hogy csak fizetve legyen a tbm, kitöltök egy formanyomtatványt, és csatoljam a minősítést.

Szóval ha nem a kérdésre válaszolsz, távozz kérlek.

2021. jún. 20. 16:15
 3/23 A kérdező kommentje:

De itt egy link a kedvedért, mennyi jár a c2 re:

[link]

2021. jún. 20. 16:17
 4/23 anonim ***** válasza:

Rokkantsági és rehab is meghatározott biztosítási időhöz kötött, ezek a megváltozott munkaképességűek ellátásai.


Van rokk járadék, ami annak jár, aki fiatalon, rövid idő után vált megváltozott munkaképességűvé.


De te rokkantsági ELLÁTÁST kérdezed. Az első válaszolónak igaza van.

2021. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, de ő meg a megváltozott munkaképességűek ellátását mondta, éppen ezért kérdeztem a rokkantsági ellátást, mert arra vagyok jogosult

C2 vel az orvosi szakvélemény szerint.

2021. jún. 20. 16:29
 6/23 A kérdező kommentje:

Meg a papírok alapján a háziorvos is nyugtázta, hogy c2 rokkant ellátásra vagyok jogosult, amit a kormányablakban kell elindítani, ehhez kértem volna nyomtatványt. Nem orvosi szakvéleményt, mert az már van :D


Egyébként ismételten mondom hogy ott a kérdésben a link hogy mi kell hozzá, az a minősítés megvan.

2021. jún. 20. 16:37
 7/23 anonim ***** válasza:
A rokkantsági ellátás a megváltozott munkaképességűek egyik ellátása, a másik a rehab. Ugyanaz a feltétel, csak a rokkantsági a súlyosabbnak jár.
2021. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, éppen ezért val magyarul leírva mi a feltétele. A többihez valóban kell a ledolgozott nap, oda is van írva, de ehhez nem,mint olvasható.
2021. jún. 20. 16:49
 9/23 anonim ***** válasza:

Hihetetlen. Értsd meg, hogy ehhez is kell előzetesen x időn belül x nap.

Fent le van írva, mi a feltétele a megváltozott ellátásnak, az mindkettőre vonatkozik.


[link]

2021. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

[link]


Igen, de ennél csak azt nézik hogy volt a fizetve a tbd, nem az hogy dolgoztál e /mennyit.

2021. jún. 20. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!